Të gjitha lajmet

TE FERONIKELI

Dorëhiqet Munishi

Dorëhiqet Munishi

19 Mars, 2018 @19:46

Trajneri prishtinas i Feronikelit, Ismet Munishi, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij, ka bërë të ditur pak më parë KTV në emisionin sportiv të saj.

Së fundi, Feronikeli barazoi me Vllazninë si mysafir, ndërsa nga gjashtë ndeshje sa ishte trajner aty, Munishi ka arritur të fitojë të gjitha duelet si vendas (tri), ndërsa jashtë vendit, pikën e vetme e nxori në fundjavën që e lamë pas.

Pas 24 xhirove të zhvilluara, Feronikeli është i katërti në klasifikim, me 38 pikë, gjashtë më pak se liderja e Superligës, Drita.

KOSOVA-KIKA

Kika fiton derbin e fund-tabelës

19 Mars, 2018 @15:15

Kika ka fituar përballjen e fundit të xhiros XXI të Ligës së...

ZYRTARIZOHET LISTA

Valon Berisha dhe Besar Halimi mungojnë në ftesat e Challandesit

Foto: FFK

19 Mars, 2018 @14:14

Selektori i ri i Kosovës, Bernard Challandes, që do të drejtojë...

LIGA E PARË

Prizreni hap pranverën me fitore

BOROZANI / Arian Paçarizi

19 Mars, 2018 @13:31

Skuadra e Prizrenit, në ndeshjen e parë të stinorit pranveror, në...

SHQIP NË BOTË

Donis Avdijaj ia dhuron fitoren Rodas

19 Mars, 2018 @11:07

Në fitoren e shënuar dje ndaj Bredas, vendimtar për skuadrën e...

SHQIP NË BOTË

Herolind Shala shënon golin e parë për Lyngbyn

19 Mars, 2018 @11:01

Në takimin e luajtur ndaj Horsensit në shtëpi, gol për skuadrën...

FA CUP

Përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste

18 Mars, 2018 @20:11

Pas 4 ndeshjeve çerekfinale të zhvilluara dje e sot, sonte është...

BASAKSEHIR-BESIKTAS

Istanbul Basaksehir, fituesi i javës në Turqi

18 Mars, 2018 @19:13

Pas barazimit të djeshëm në derbin e zjarrtë ndërmjet...

VUSHTRRIA-BASHKIMI

Vushtrria kap ritmin drejt Superligës

18 Mars, 2018 @18:20

Pasi që nisën stinorin pranveror me dy barazime, tashmë me dy...

BALLKANI-HAJVALIA

Ballkani me 5-she, i afrohet kreut

18 Mars, 2018 @18:12

Pas barazimit të djeshsëm të KEK-ut dhe me fitoren e thellë të...

VLLAZNIA-FERONIKELI

Vllaznia ndalë Feronikelin

18 Mars, 2018 @16:44

Vllaznia e Pozharanit ka shkëputur edhe një pikë shprese sot....

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

19 Prill, 2018 @16:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i...

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 Prill, 2018 @7:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale...

ISA SADRIU

S’do të ishte befasi po të arrinim

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:59

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu, në deklaratën e tij pas...

MIREL JOSA

Nuk ka favorit në finale

Fotot: prishtinafc.com

18 Prill, 2018 @20:51

Pas kualifikimit të ekipit në finale të Kupës së Kosovës, Mirel...

KUPA E KOSOVËS

Gojani: S’kemi çfarë të humbim në finale, synojmë Kupën

Foto: FC Prishtina

18 Prill, 2018 @16:47

Përveç Sadat Pajazitit, për Supersport pas arritjes së finales u...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga