Të gjitha lajmet

DRENICA-BESA

Drenica edhe teorikisht, i ik barazhit

Drenica edhe teorikisht, i ik barazhit

14 Maj, 2017 @18:29

Drenica
Besa
Drenica 3 : 1 Besa
Kreshnik LUSHTAKU 42', Taulant DAJAKU pen 59', Granit ARIFAJ 75' 46' Xhevdet SHABANI

Stadiumi Bajram Aliu - Skenderaj.

Përkundër se ka qenë rehat në pozitën e shtatë, sot Drenica nuk ka kalkuluar fare në Bajram Aliu për të shënuar fitore ndaj Besës dhe për të qenë jashtë barazhit edhe teorikisht me fitore 3-1.

Treshja ofanzive e kuqezinjëve nga Skenderaj ka qenë përsëri në element. Së pari Kreshnik Lushtaku shënoi për avantazh pak para fundit të pjesës së parë për 1-0. Por, Besa barazoi menjëherë me të nisur pjesa e dytë, 1-1.

TABELA AKTUALE

Më pas, akordohet penalltia e parë për Drenicën në këtë stinor në Superligë, kur Taulant Dajaku realizon për 2-1, e 15 minuta para fundit, Granit Arifaj shënoi për 3-1 që siguroi tre pikëshin e shpëtimit teorik për Drenicën.

LIRIA-TREPÇA

Liria pranë shpëtimit, Trepça bie nga Superliga

BOROZANI/ Arian Paçarizi

14 Maj, 2017 @18:14

Dueli në Përparim Thaqi që ishte u desht të luhej pa prani të...

FERONIKELI-PRISHTINA

Prishtina mposht Niklin, afër të bëhet nënkampion

Foto: prishtinafc.com

14 Maj, 2017 @18:10

Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishme sot në kuadër të...

FLAMURTARI-RAHOVECI

Ademi siguron Superligën për Flamurtarin

14 Maj, 2017 @17:08

Futbollisti i Flamurtarit, Shqipdon Ademi, ka shënuar 2 herë sot...

VËLLAZNIMI-DUKAGJINI

Vëllaznimi në Superligë

14 Maj, 2017 @17:01

Vëllaznimi i Gjakovës është anëtari i ri i Superligës së...

WEST HAM - LIVERPOOL

S’ka favore për Arsenalin, Liverpooli shumë pranë Champions Leagues

14 Maj, 2017 @16:04

Një fitore e madhe e Liverpoolit në Londër sot! Përkundër...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli-Prishtina

14 Maj, 2017 @15:40

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet...

EREDIVISIE

Rashica e Celina në play-off për Europa League, Zeneli jo

14 Maj, 2017 @15:25

Me ndeshjet e zhvilluara sot përfundoi Eredivisie holandeze. Pas 34...

EREDIVISIE

Pas 18 viteve, Feyenoordi kampion i Holandës!

Festa e tifozëve të Feyenoordit për titullin që u fitua pas 18 viteve. Maj 2017.

14 Maj, 2017 @15:22

Pas fitores së pritur që e shënoi sot ndaj Heraclesit në shtëpi,...

PARA FINALES

Ballistët bojkotojnë finalen e Kupës

14 Maj, 2017 @15:00

Tifozëria e Shkëndijës së Tetovës, Ballistët, ka bërë të...

HUDDERSFIELD-WEDNESDAY

Sheffield i Nuhiut, një hap para finales

14 Maj, 2017 @14:43

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, është një hap para finales së...

FORMACIONET ZYRTARE: BESA-LLAPI

11-shet: Besa-Llapi

22 Nëntor, 2017 @13:05

Trajnerët, Sahit Gashi dhe Tahir Batatina, kanë dhënë emrat e...

FORMACIONET ZYRTARE: FERONIKELI-VËLLAZNIMI

11-shet: Feronikeli-Vëllaznimi

Foto: KF Feronikeli/fb

22 Nëntor, 2017 @12:42

Trajnerët, Zekirija Ramadani dhe Ismet Munishi, kanë dhënë emrat...

XHIRO XVI

Terminet dhe referët e xhiros XVI në Superligë

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

21 Nëntor, 2017 @15:40

FFK sot ka publikuar terminet dhe zyrtarët e ndeshjeve të xhiros...

VENDIMET E DISCPILINORES

Dy ndeshje moslojë për lojtarin e Lirisë

21 Nëntor, 2017 @14:20

Futbollisti i Lirisë së Prizrenit, Rroni Gashi, është suspenduar...

DISCIPLINORJA

Vëllaznimi e Drita në disciplinore

21 Nëntor, 2017 @0:07

Skuadrës së Vëllaznimit dhe Dritës i është inicuar procedura...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga