Të gjitha lajmet

DRITA-VUSHTRRIA

Drita fiton derbin ndaj Vushtrrisë, merr vendin e dytë

Drita fiton derbin ndaj Vushtrrisë, merr vendin e dytë

17 Prill, 2017 @14:29

Drita
Vushtrria
Drita 78 : 75 Vushtrria

Drita fiton derbin ndaj Vushtrrisë, merr vendin e dytë

Skuadra e Dritës ka shënuar mbrëmë një fitore shumë të rëndësishme në xhiron e parafundit të stinorit të rregullt të Ligës së Parë në basketboll.

Ekipi gjilanas ka mposhtur rivalin direkt për vend të dytë në klasifikim, Vushtrrinë, duke e mposhtur 78-75 dhe atë me pikët e shënuara në 9 sekondat e fundit të ndeshjes.

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARË

Me këtë fitore Drita ka tash bilanc 10-3 dhe ka kapur vendin e dytë në tabelë, derisa Vushtrria ka rënë në të tretën me bilanc 9-4.

BOROZANI.COM TEAM OF THE WEEK

5-shja e xhiros XXVI në Superligë

17 Prill, 2017 @14:02

Pas ndeshjeve të zhvilluara në fundjavën që e lamë pas,...

ROCKETS - THUNDER @ GAME 1

Houston deklason Oklahomën

Foto:nba.com

17 Prill, 2017 @9:49

Houston Rockets, me lehtësi e kaloi pengesën e parë ndaj Oklahoma...

CELTICS - BULLS @ GAME 1

Bulls befason liderin e Lindjes

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @9:28

Chicago Bulls, e vërtetoi se renditja tabelare në Play Off nuk ka...

WARRIORS - BLAZERS @ GAME 1

Portland luftoi por Warriors fitoi

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @9:12

Golden State Warriors, arriti ta mposht Portland Trail Blazersin me...

WIZARDS - HAWKS @ GAME 1

Washingtoni nuk gabon në shtëpi

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @8:42

Washington Wizards, në ndeshjen e parë të Play Offit, arriti të...

VËLLAZNIMI-KERASAN

Kerasani rrëzon Vëllaznimin nga Superliga!

16 Prill, 2017 @20:59

Skuadra e Kerasan Prishtinës ka arritur të shënojë fitore të...

ÇEREKU I TRETË: VËLLAZNIMI-KERASAN

10 minutëshi i fundit i ndeshjes, Kerasan 2+

16 Prill, 2017 @20:43

Kerasan Prishtina ka arritur që të mbrojë epërsinë e krijuar në...

PJESA E PARË: VËLLAZNIMI-KERASAN

Kerasan shkon në pushim me epërsi

16 Prill, 2017 @19:49

Kerasan Prishtina ka shkuar në pushim me epërsi të vogël ndaj...

ÇEREKU I PARË: VËLLAZNIMI-KERASAN

Barazim në çerekun e parë

Foto: KBPejaOfficial/Korniza

16 Prill, 2017 @19:23

Dueli interesant i fundit të klasifikimit të Superligës ndërmjet...

STARTUESIT

5-shet e para: Vëllaznimi-Kerasan

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @19:01

Trajnerët e ekipeve të Vëllaznimit dhe Kerasan Prishtinës kanë...

BOREA-LIPJANI

Borea mposht edhe Lipjanin

16 Prill, 2017 @18:45

Nuk kanë të ndalur. Basketbollistët e ekipit të Boreas nga Peja...

LIPJANI - PRISHTINA E RE

Vjen fitorja e parë për Lipjanin

20 Tetor, 2017 @22:26

Pas humbjes në ndeshjen hapëse të stinorit nga United Basketball,...

XHIRO II

Orari dhe gjyqtarët për xhiron e dytë

Foto: Arian Paçarizi / BOROZANI

19 Tetor, 2017 @21:56

Janë publikuar orari dhe gjyqtarët për ndeshjet e xhiros së dytë...

KALAJA - VËLLAZNIMI

Kalaja mposht Vëllaznimin në xhiron hapëse

Foto: Borozani

15 Tetor, 2017 @22:29

Në takimin e fundit të xhiros së parë në Ligën e Parë të...

UNITED BASKETBALL - LIPJANI

United Basketball fiton ndaj Lipjanit me përmbysje

Foto: BOROZANI

15 Tetor, 2017 @20:34

Me rezultat 90-85 është mbyllur dueli mes United Basketball dhe...

DRITA - VUSHTRRIA

Drita mposht Vushtrrinë në takimin e parë

Foto: KB Drita

15 Tetor, 2017 @20:29

Me fitoren e Dritës është mbyllur takimi mes Dritës e...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë