Të gjitha lajmet

KAMPIONI TRANSFERON

Drita kthen Shalën në Kosovë

Foto: DritaFC/fb

Drita kthen Shalën në Kosovë

7 Qershor, 2018 @16:05

Në dy vitet e fundit ishte duke luajtur si mbrojtës i Laçit në Kategorinë Superiore, me të cilët këtë stinor siguroi pjesëmarrjen në gara evropiane.

Tash, 26 vjeçari Arbër Shala, është anëtar i ri i Dritës së Gjilanit që si kampione e Kosovës ka siguruar pjesëmarrje në parakualifikime për Ligë të Kampionëve.

Drita ka bërë të ditur se zyrtarisht ka nënshkruar kontratë dy vjeçe me lojtarin në fjalë dhe tashmë ai do t’i ndihmojë ekipit bardhekaltër në debutimin e tyre në garat evropiane. Shala 26 vjeç (23 dhjetor 1991) luan si mbrojtës i krahut.

FIFA RANKING - JUNE 2018

2 humbje, 2 pozita mëposhtë

Foto: FSHF

7 Qershor, 2018 @14:59

Shqipëria nuk ka pësuar shumë në renditjen mujore të FIFAs të...

FIFA RANKING - JUNE 2018

Ngritje rekorde e Kosovës

BOROZANI/G.P.

7 Qershor, 2018 @14:41

Kosova është ngritur për 11 pozita në renditjen e re të...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Bobby Moore

Fotot: Getty Images/ Google Images/ Youtube

6 Qershor, 2018 @19:00

Ideja që zbuluesi është më i miri i asaj që ka zbuluar kishte...

KROACI

Ish kreu i Dinamos dënohet me burg

6 Qershor, 2018 @16:01

Njeriu që konsiderohet si më i fuqishmi në futbollin e Kroacisë,...

BETIM HAXHIMUSA

Zyrtarizojnë sulmuesin nga rivali i përbetuar

Foto: KFGjilani/fb

6 Qershor, 2018 @15:31

Vendin e zbrazur nga Astrit Fazilu në repartin e sulmit, kampionja e...

MANCHESTER UNITED

United zyrtarizon Dalotin

Foto: manutd.com

6 Qershor, 2018 @14:57

Mbrojtësi 19 vjeçar i Portos, Diego Dalot, ka nënshkruar kontratë...

FINANCAT

Përfitimet në Europa League

6 Qershor, 2018 @14:54

Europa League ka buxhet dukshëm më të paktë sesa Liga e...

MONEY MONEY MONEY

Përfitimet në Ligë të Kampionëve 18/19

6 Qershor, 2018 @13:34

Si ndahen mjetet financiare për stinorin 2018/19 në Ligë të...

PËRFORCIMI I RADHËS

Ardian Hoti te Llapi

Foto: KFKek/fb

7 Qershor, 2018 @16:16

I shpallur kampion në Ligë të Parë me KEK-un 2017/18 dhe siguroi...

BETIM HAXHIMUSA

Zyrtarizojnë sulmuesin nga rivali i përbetuar

Foto: KFGjilani/fb

6 Qershor, 2018 @15:31

Vendin e zbrazur nga Astrit Fazilu në repartin e sulmit, kampionja e...

FINANCAT

Përfitimet në Europa League

6 Qershor, 2018 @14:54

Europa League ka buxhet dukshëm më të paktë sesa Liga e...

MONEY MONEY MONEY

Përfitimet në Ligë të Kampionëve 18/19

6 Qershor, 2018 @13:34

Si ndahen mjetet financiare për stinorin 2018/19 në Ligë të...

FERONIKELI

Troshupa kthehet në fole

Foto: KFFeronikeli/fb

5 Qershor, 2018 @23:18

Portieri Denis Troshupa, është rikthyer te skuadra nga Drenasi,...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga