Të gjitha lajmet

BILETAT

Drita-Malmo, biletat shiten “si hallvë”

Fotot: @kosovanfooty

Drita-Malmo, biletat shiten “si hallvë”

8 Korrik, 2018 @11:21

Dy ditë para ndeshjes së tretë të Dritës këtë stinor në gara evropiane, nga burime të pakonfirmuara në Gjilan bëhet e ditur se biletat e ndeshjes Drita-Malmo po shiten me të madhe.

Aktualisht, numri i biletave të shitura ka kaluar shifrën e 5 mijë copave, derisa ndeshja luhet të martën më 10 korrik në stadiumin olimpik Adem Jashari të Mitrovicës.

Drita vs Malmo

Drita ka fituar fazën preliminare të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur Santa Coloman e Andorrës në gjysmëfinale dhe Lincolnin e Gjibraltarit në finale.

Stadiumi Adem Jashari

Tash, gjilanasit, të cilët janë kampionë të Kosovës do të ndeshen me një rival shumë të fortë. Ata presin kampionin e Suedisë, Malmo, në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Biletat për ndeshjen Drita-Malmo kanë këto çmime:

Sektoret:

A/E: 10 Euro
A1/E1: 7 Euro
B: 5 Euro
C/D: 3 Euro.

Drita është bërë ekipi i parë kosovar që ka shënuar fitore në një garë të UEFA-së, prej se ekipet kosovare garojnë aty.

Bileta në shitje ka ende dhe adhuruesit e Dritës, por edhe ata që dëshirojnë të jenë të pranishëm në mundësinë e dëgjimit të himnit të Ligës së Kampionëve në Kosovë, mund t’i blenë ato në Gjilan, Prishtinë e Mitrovicë, ende.

Ndeshja Drita-Malmo zhvillohet të martën, më 10 korrik, me fillim nga ora 20e45. Ajo e kthimit, Malmo-Drita, më 17 korrik në ora 19. Ndeshjen Drita-Malmo, Supersport Kosova e ka paralajmëruar për transmetim direkt.Pikat e shitjes së biletave:

•Stadiumi i qytetit - Gjilan;
•Para teatrit të qytetit - Gjilan;
•Sheshi "Nëna Terezë" - Prishtinë;
•Në lokalin K-MOBILE (afër Bankës TEB ) - Mitrovicë;

SUEDIA - ANGLIA

Pas 28 viteve në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

7 Korrik, 2018 @16:52

Herën e fundit gjysmëfinalen e kishin arritur në kohën e Gary...

RUSIA - KROACIA

Arrijnë gjeneratën historike, pas 2 dekadash

Fotot: FIFA/fb

7 Korrik, 2018 @21:28

Kroacia është gjysmëfinalistja e fundit e Botërorit Rusia 2018,...

11-SHET RUSIA-KROACIA

Formacionet startuese: Rusia-Kroacia

Foto: FIFA/tw

7 Korrik, 2018 @17:43

Janë publikuar edhe formacionet që do të dalin në fushë për...

DITARI RUS (18)

Nuk do ta kenë të lehtë

7 Korrik, 2018 @10:44

Në Katar, pas katër viteve, një kombëtare jo-evropiane mund të...

11-SHET

Formacionet: Suedia - Anglia

7 Korrik, 2018 @13:39

Janë përcaktuar formacionet startuese të Suedisë dhe të...

11-SHET

Formacionet: Brazili - Belgjika

6 Korrik, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të...

BRAZILI - BELGJIKA

Gjenerata e artë belge, pranë historisë

6 Korrik, 2018 @20:48

Djelmoshat që pritej të shpërthenin në europianët dhe...

URUGUAJI - FRANCA

Griezmann gol-asist, Franca në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

6 Korrik, 2018 @16:54

Franca është në gjysmëfinale të Botërorit Rusia 2018. Ekipi i...

RISI NË MITROVICË

Trepça’89 prezanton 3 përforcime

6 Korrik, 2018 @18:10

Ish-kampionja e Kosovës, Trepça’89, ka bërë prezantimin e 3...

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Franca

6 Korrik, 2018 @13:57

Janë përcaktuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të...

GIGI BUFFON

Ka mbetur vetëm zyrtarizimi

REUTERS/Arkiv

6 Korrik, 2018 @14:37

Ish-portieri i Juventusit dhe i Italisë, Gianluigi Buffon, ka mbetur...

DITARI RUS (17)

Tre luanët dhe çerekfinalet

Foto: FIFA/fb

6 Korrik, 2018 @12:57

Mrekullitë ndodhin! Më në fund anglezët fituan një ekzekutim...

NË PJESËN E KUQE TË GJILANIT

Sulmues brazilian + mbrojtës shqiptar

Foto: sc gjilani

6 Korrik, 2018 @10:05

Skuadra e Gjilanit ka bërë të ditur se ka përforcuar ekipin me dy...

RISI NË MITROVICË

Trepça’89 prezanton 3 përforcime

6 Korrik, 2018 @18:10

Ish-kampionja e Kosovës, Trepça’89, ka bërë prezantimin e 3...

NË PJESËN E KUQE TË GJILANIT

Sulmues brazilian + mbrojtës shqiptar

Foto: sc gjilani

6 Korrik, 2018 @10:05

Skuadra e Gjilanit ka bërë të ditur se ka përforcuar ekipin me dy...

NË PRIZREN

Liria emëron Bedridin Gjinalin trajner

6 Korrik, 2018 @9:46

Pas ndërrimeve në kryesi të klubit, Liria përfundimisht ka...

PRISHTINA - EUROPA

Fitore rekorde për kualifikim

Foto: prishtinafc

5 Korrik, 2018 @20:00

Pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë, Prishtina ka shënuar fitore...

PODUJEVË

Bujar Idrizi kthehet te Llapi

Foto: fc llapi

4 Korrik, 2018 @13:21

Për të tretën herë, Bujar Idrizi rikthehet te skuadra e Llapit. ...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga