Të gjitha lajmet

SHORTI

Drita mëson kundërshtarin

Foto: KFDrita/fb

Drita mëson kundërshtarin

12 Qershor, 2018 @11:04

Kampionia e Kosovës në futboll, Drita, ka mësuar kundërshtarin e parë në fazën preliminare të Ligës së Kampionëve.

Gjilanasit do të ndeshen me ekipin nga Andorra, Santa Coloma.

Ndërsa çifti tjetër është Fiorita (San Marino) - Lincoln Red Imps (Gibraltar).

Drita draw

Fituesit e këtyre ndeshjeve takohen në finale, ku fituesi do të sigurojë biletën për raundin e parë kualifikues.

Mirëpo, gjëja e mirë për Dritën është se edhe nëse nuk arrin të shënojë dy fitore për të shkuar në fazën e parë kualifikuese të Ligës së Kampionëve, kurdo që bie nga faza preliminare e Ligës së Kampionëve, do të merr pjesë në raundin e parë kualifikues të Europa Ligës.ORARI I NDESHJEVE:

FC Santa Coloma (AND) v Drita (KOS) GJYSMËFINALJA 1 26 qershor 2018 Ora 17:30
La Fiorita (SMR) v Lincoln Red Imps (GIB) GJYSMËFINALJA 2 26 qershor 2018 Ora 21:00
La Fiorita (SMR)/Lincoln Red Imps (GIB) v FC Santa Coloma (AND)/Drita (KOS) FINALJA 29 qershor 2018 Ora 21:00

KOLUMNE

Stadiumet e Botërorit, ndryshe

Foto: GoogleImages

12 Qershor, 2018 @0:04

Pamje ndryshe nga stadiumet e Rusisë, që do të jenë nikoqire të...

JUSTIN KLUIVERT

Për 20 milionë euro te Roma

Foto: ASRoma/fb

11 Qershor, 2018 @23:35

Futbollisti i deritashëm i Ajaxit të Amsterdamit, më shumë i...

GERARD DEULOFEU

Watford blen lojtarin e Barcelonës

Foto: FCBarcelona/fb

11 Qershor, 2018 @23:30

Skuadra nga Premier Liga angleze, Watford, ka zyrtarizuar blerjen e...

FORZA

Dy transfere nga Superliga te Vushtrria

Foto: FCVushtrria/fb

11 Qershor, 2018 @23:14

Pas emërimit të trajnerit Samuel Nikaj, Vushtrria i bëri edhe dy...

NGA LIRIA

Kocev kthehet në Maqedoni

BOROZANI/ A.P

11 Qershor, 2018 @23:00

Mbrojtësi i krahut i deritashëm i Lirisë, Stefan Kocev, është...

NAPOLI

Simone Verdi zyrtarisht te Napoli

Foto: football-italia.net

11 Qershor, 2018 @22:09

Skuadra e Napolit, arriti marrëveshje me lojtarin e Bolognas, Simone...

ANDREA PIRLO

Pirlo: Messi mbetet prapa Maradonës

11 Qershor, 2018 @15:18

Legjenda italiane e futbollit, Andrea Pirlo, ka folur për krahasimin...

PRIZRENASI I SKËNDERBEUT

Gavazaj përsëri drejt Belgjikës

Foto: KFSkenderbeu/fb

11 Qershor, 2018 @14:51

Mesfushori i Skënderbeut të Korçës, Enis Gavazaj, shpejt mund të...

MONEY MONEY MONEY

Milionerët brazilian dhe ndjekësit

Foto: FIFA/fb

11 Qershor, 2018 @14:40

Brazilianët paguhen më së miri. Ndoshta këtu ndikojnë Neymar dhe...

DUO E RE?

Messi kërkon Griezmannin në skuadër

Foto: REUTERS

11 Qershor, 2018 @14:12

Super ylli argjentinas, Lionel Messi, është duke kërkuar titullin...

SHORTI I UEL

Edhe Prishtina në Gjibraltar

12 Qershor, 2018 @12:07

Prishtina ka kuptuar kundërshtarin e saj në raundin preliminar të...

NGA LIRIA

Kocev kthehet në Maqedoni

BOROZANI/ A.P

11 Qershor, 2018 @23:00

Mbrojtësi i krahut i deritashëm i Lirisë, Stefan Kocev, është...

NË DURRËS

Teuta në përgatitje, synon dy lojtarë të Lirisë

BOROZANI/ D. S.

11 Qershor, 2018 @13:30

Me kalimin e trajnerit të Lirisë nga stinori i kaluar, Bledi...

NË PËRJETËSI

Llapi tërheq 9-shen e Vokrrit

11 Qershor, 2018 @11:16

Si klubi i parë i tij i legjendës Fadil Vokrri, KF Llapi sot ka...

EKSKLUZIVE

Ilir Syla, përfundimisht i Vëllaznimit

Foto: Ilir Syla (Facebook)

10 Qershor, 2018 @15:54

Edhe pse ditë më parë u prezantua zyrtarisht te skuadra e Llapit,...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga