Të gjitha lajmet

FAZA PRELIMINARE

Drita mëson rivalin e finales preliminare

Drita mëson rivalin e finales preliminare

26 June, 2018 @23:10

LA FIORITA 0 : 2 LINCOLN RED IMPS
2' A. Hernandez, 51' Álex Moreno
Më 29 qershor me fillim nga ora 20:30 Drita do të ndeshet me ekipin nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps. Këta të fundit kaluan me rezultat 2-0 kundërshtarin gjysmëfinal të fazës preliminare të Ligës së Kampionëve, kampionin e San Marinos, La Fiorita. Anthony Hernandez shënoi golin e parë shpejt, derisa në fillim të pjesës së dytë Alex Moreno vulosi fatin e takimit, për t'ia dhënë fitoren kampionit të Gjibraltarit dhe për të siguruar finalen e fazës preliminare të Ligës së Kampionëve. Drita me fitoren e sotme ndaj Santa Colomas së Andorrës është bërë ekipi i parë kosovar që ka shënuar fitore në një garë zyrtare të UEFA-së.

GRUPI D: ISLANDA - KROACIA

Kroacia perfekte, në krye me pikë të plota

26 June, 2018 @21:57

Ashtu siç edhe pritej, Kroacia e ka mbyllur grupin e saj si...

GRUPI D: NIGERIA - ARGJENTINA

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

26 June, 2018 @21:54

Edhe pse me shumë vështirësi, Argjentina ia arriti ta mposhtë...

CHAMPIONS LEAGUE

Drita fiton, kalon në finalen preliminare

BOROZANI/ Arkiv

26 June, 2018 @19:30

Drita ka shënuar fitore në përballjen debutuese në fazën...

11-SHET

Formacionet: Islanda - Kroacia

26 June, 2018 @18:55

Janë publikuar formacionet startuese të Islandës dhe të...

11-SHET

Formacionet: Nigeria - Argjentina

26 June, 2018 @18:52

Janë publikuar formacionet startuese të Nigerisë dhe të...

GRUPI C: DANIMARKA - FRANCA

Pa gola për herë të parë

Foto: fifa.com

26 June, 2018 @17:57

Me disa lojtarë që pushuan për shkak të dy fitoreve në dy...

GRUPI C: AUSTRALIA - PERU

Fitore pa vlerë për Perunë

Foto: fifa.com

26 June, 2018 @17:48

Pas 2 humbjeve në 2 ndeshjet e para, përfaqësuesja e Perusë...

11-SHET

Formacionet: Santa Coloma - Drita

BOROZANI/ Arkiv

26 June, 2018 @16:33

Janë publikuar formacionet startuese të Santa Colomas dhe të...

MESFUSHORI BELG

Nainggolan zyrtarisht te Interi

26 June, 2018 @16:30

Lojtari belg deri tash i Romës, Radja Nainggolan, sot zyrtarisht u...

CHAMPIONS LEAGUE

Debutim i Dritës në Ligën e Kampionëve

26 June, 2018 @15:04

Me fillim nga ora 17:00, sot skuadra e Dritës do të luajë ndaj...

GRUPI H: VALENCIA - JUVENTUS

Ronaldo përjashtohet, por Juventus s’ndalet

19 September, 2018 @22:59

Në një nga ndeshjet kryesore të mbrëmjes së sontme në Champions...

GRUPI F: CITY - LYON

Befasi franceze në ‘Etihad’

19 September, 2018 @22:56

Me rezultat befasues u mbyll dueli i zhvilluar sonte në 'Etihad...

GRUPI C: LIVERPOOL - PSG

Super Firmino, Parisi ‘bie’ në ‘Anfield Road’

18 September, 2018 @23:02

Në duelin kryesor të natës së sontme në Champions League,...

GRUPI B: INTER - TOTTENHAM

Përmbysje fantastike, Interi rikthehet me fitore

18 September, 2018 @20:55

Në takimin kryesor të xhiros së parë të Grupit B, Interi në...

GRUPI B: BARCELONA - PSV

Messi 3x, Barcelona e fillon furishëm

Foto: UEFA

18 September, 2018 @20:47

Furishëm ka filluar sezoni i ri i Barcelonës në Champions...

Të gjitha lajmet nga Champions League