Të gjitha lajmet

DRITA-HAJVALIA

Drita shpërthen në fund, mbetet në lojë

Drita shpërthen në fund, mbetet në lojë

14 Maj, 2017 @18:48

Drita
Hajvalia
Drita 2 : 0 Hajvalia
Semir ZENELI 65', Dren GASHI 78'

Stadiumi i qytetit - Gjilan.

Dritës përkundër lojës kërkuese sot, i janë dashur plotë 65 minuta lojë për të gjetur rrugën e golit në përballje ndaj Hajvalisë së njomë, që po luan jashtëzakonshëm përkundër se ka rënë nga Superliga qe sa.

Ka qenë Semir Zeneli që ka shënuar golin e parë dhe të epërsisë për Dritën sot në minutën e 65 të ndeshjes, ndërsa më pas, Dren Gashi shënoi për 2-0 dhe vulosi fitoren e ekipit gjilanas.

TABELA AKTUALE

Tash Drita mbetet ende në shpresa për t’i ikur zonës së barazhit, në dy xhirot e fundit, ndërsa në të kundërtën duhet të kërkojë mbijetesën në Superligë përmes barazhit.

FERIZAJI-GJILANI

Mungoi goli, Ferizaji rrezikon

14 Maj, 2017 @18:44

Përkundër se gjatë pothuajse gjithë ndeshjes patën dominim në...

TREPÇA89-LLAPI

Kampioni feston me goleadë ndaj Llapit

14 Maj, 2017 @18:35

Trepça’89 ka treguar sot se pse është shpallë kampion. Titullin...

DRENICA-BESA

Drenica edhe teorikisht, i ik barazhit

14 Maj, 2017 @18:29

Përkundër se ka qenë rehat në pozitën e shtatë, sot Drenica nuk...

LIRIA-TREPÇA

Liria pranë shpëtimit, Trepça bie nga Superliga

BOROZANI/ Arian Paçarizi

14 Maj, 2017 @18:14

Dueli në Përparim Thaqi që ishte u desht të luhej pa prani të...

FERONIKELI-PRISHTINA

Prishtina mposht Niklin, afër të bëhet nënkampion

Foto: prishtinafc.com

14 Maj, 2017 @18:10

Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishme sot në kuadër të...

FLAMURTARI-RAHOVECI

Ademi siguron Superligën për Flamurtarin

14 Maj, 2017 @17:08

Futbollisti i Flamurtarit, Shqipdon Ademi, ka shënuar 2 herë sot...

VËLLAZNIMI-DUKAGJINI

Vëllaznimi në Superligë

14 Maj, 2017 @17:01

Vëllaznimi i Gjakovës është anëtari i ri i Superligës së...

WEST HAM - LIVERPOOL

S’ka favore për Arsenalin, Liverpooli shumë pranë Champions Leagues

14 Maj, 2017 @16:04

Një fitore e madhe e Liverpoolit në Londër sot! Përkundër...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli-Prishtina

14 Maj, 2017 @15:40

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet...

EREDIVISIE

Rashica e Celina në play-off për Europa League, Zeneli jo

14 Maj, 2017 @15:25

Me ndeshjet e zhvilluara sot përfundoi Eredivisie holandeze. Pas 34...

KONFIRMOHET

Zeka mohon zërat për rikthimin te Vëllaznimi

Borozani / Arkiv

18 Janar, 2018 @10:30

Pas spekulimeve se do të rikthehet te Vëllaznimi në këtë afat...

EKSKLUZIVE

Zbulohet transferi i parë dimëror i Vëllaznimit

17 Janar, 2018 @20:43

Përmes një burimi ekskluziv për Borozani.com, është bërë i...

NË DRENAS

Nikli përforcohet me Ahmetin

14 Janar, 2018 @21:18

Skuadra e Ferronikelit ka bërë të ditur pak më parë se ka...

ARANZHOHET MIQËSORJA

Kosova në miqësore me lojtarët e Superligës

14 Janar, 2018 @19:27

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka arritur marrëveshje me...

NË GJAKOVË

Vëllaznimi rikthen Gojanin trajner

13 Janar, 2018 @18:49

Skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës, pas largimit të Ismet Munishit...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga