Të gjitha lajmet

XHIROJA XXVIII

Duele të rëndësishme në mesjavë

Duele të rëndësishme në mesjavë

16 Maj, 2017 @8:50

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se të mërkurën më 17 maj me filim nga ora 16:00 do të zhvillohen të gjitha ndeshjet e xhiros së XXVIII të Ligës së Parë.

TABELA AKTUALE

Derisa Flamurtari e Vëllaznimi tashmë kanë siguruar Superligën si vend i parë dhe i dytë, lufta për pozitën e tretë dhe të katërt që dërgojnë në barazh për Superligë mbetet interesante deri në fund, ku Vllaznia, Dukagjini, 2 Korriku, Fushë Kosova, Vushtrria, por edhe KEK-u teorikisht janë ende në lojë.

Përballjet:

Vitia – 2 Korriku

Deçani – Ramiz Sadiku

Fushë Kosova – Vëllaznimi

Rahoveci – Vushtrria

Vllaznia – KEK-u

Ballkani – Ulpiana

Istogu – Flamurtari

Dukagjini – Kosova (P)

FLAMURTARI - PARTIZANI

Partizani ndalet në Vlorë, hap prapa për titull

15 Maj, 2017 @19:58

Pa fitues është mbyllur dueli i zhvilluar sot në Vlorë mes...

SKËNDERBEU - TIRANA

Skënderbeu vazhdon luftën, Tirana rrezikon rënien

15 Maj, 2017 @19:49

Një gol i veteranit Hamdi Salihi nga pika e bardhë një minutën e...

BOCA JUNIORS vs RIVER PLATE

“Superclasico” i takoi River Plates

15 Maj, 2017 @9:08

Njëri ndër derbit më të mëdha të botës, Boca Juniors - River...

FENIKS - PRISHTINA

Feniksi fiton bindshëm ndeshjen e parë

14 Maj, 2017 @23:40

Me fitoren e Feniksit 6-2 është mbyllur takimi i parë gjysmëfinal...

NË RADAR TË SELEKTORIT

Kë e vëzhgoi sot selektori Bunjaku?!

Foto: prishtinafc.com

14 Maj, 2017 @22:43

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, ka...

NGA EMISIONI

Bunjaki: Do të ketë lojtarë të ri

14 Maj, 2017 @22:37

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaku, që aktualisht është mysafir...

DRITA-HAJVALIA

Drita shpërthen në fund, mbetet në lojë

14 Maj, 2017 @18:48

Dritës përkundër lojës kërkuese sot, i janë dashur plotë 65...

FERIZAJI-GJILANI

Mungoi goli, Ferizaji rrezikon

14 Maj, 2017 @18:44

Përkundër se gjatë pothuajse gjithë ndeshjes patën dominim në...

TREPÇA89-LLAPI

Kampioni feston me goleadë ndaj Llapit

14 Maj, 2017 @18:35

Trepça’89 ka treguar sot se pse është shpallë kampion. Titullin...

DRENICA-BESA

Drenica edhe teorikisht, i ik barazhit

14 Maj, 2017 @18:29

Përkundër se ka qenë rehat në pozitën e shtatë, sot Drenica nuk...

TRANSFER

Bujamin Xhemaili kalon te Kika

17 Janar, 2018 @17:21

Përmes një postimi në llogarinë e Facebookut, klubi i Kikës ka...

SULMUESI ME PËRVOJË

Zabërxha në Ligë të Parë

Foto: KFDrenica

7 Janar, 2018 @19:49

Sulmuesi me përvojë i Superligës së Kosovës, Enis Zabërxha,...

PREJ KOSOVE

Esat Mala te Partizani

Foto: Partizani.al

28 Dhjetor, 2017 @11:38

Mesfushori i ri i reprezentacionit të Kosovës, Esat Mala, ka...

KAMPIONI VJESHTOR

KEKu ndahet me trajnerin Pajaziti

Sadat Pajaziti (më i djathti), dje në bankën e KEK-ut gjatë ndeshjes Liria-KEKu/ BOROZANI/A.P.

8 Dhjetor, 2017 @15:07

Skuadra lidere e Ligës së Parë, që përfundoi vjeshtën në krye...

SHORTI I RRETHIT IV

Kampioni aktual dhe ai vjeshtor, në të tetën e finales

8 Dhjetor, 2017 @13:06

Para pak çastesh është tërhequr shorti i së tetës së finales...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë