Të gjitha lajmet

PAS SHORTIT

Duelet e afërta në kilometra

Duelet e afërta në kilometra

PREVIEW pas shortit nga Borozani.com

21 Prill, 2017 @12:09

Pas tërheqjes së shortit për gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ka ngjarë që të takohen ekipet më të afërta mes veti, sa i përket kilometrave!

SHORTI I GJYSMËFINALES

Derisa Real Madrid e Atletico Madrid dihen që janë të kryeqytetit spanjoll, në anën tjetër, edhe Monacon me Juventusin e ndajnë pak orë prej njëra-tjetrës.

MONACO - JUVENTUS

Torino është rreth 3 orë larg Monacos (me kerr) në largësi prej 210-260 kilometrash (varësisht prej rrugës së zgjedhur), ndërsa ekipet kanë pasur histori interesante mes vete, përfshi këtu edhe transferet si Thierry Henry (që doli i dështuar te Juventus) dhe David Trezeguet (që u bë legjendë te Juventus).

Taze, dueli i fundit mes ekipeve ‘fqinje’ të shteteve fqinje është luajtur në prill të vitit 2015.

SKEMA E CHAMPIONS LEAGUE

Në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, Juventus kishte eliminuar Monacon me rezultat nga dy ndeshjet, 1-0 dhe atë me golin e vetëm të shënuar nga Arturo Vidal prej penalltisë.

Kësaj radhe, për dallim nga e kaluara, Monaco luan ndeshjen e parë si vendas, ndërsa të dytën si mysafir.

REAL MADRID - ATLETICO MADRID

Në anën tjetër dueli i dyshes kryesore madrilene Real dhe Atletico mban mendjet e freskëta nga dy finalet e fundit. Të dyja i fitoi Real Madridi (2014 dhe 2016) dhe Atletico pos revanshit në këtë duel, nuk ka çka të kërkojë.

Misioni i Realit dihet, arritja e të pa-arritshmes deri tash, mbrojtja e trofeut të Ligës së Kampionëve (pas ri-emërtimit nga Kupa e Kampionëve).

5 PËR VIKEND

9 super ndeshjet e fundjavës

22 Prill, 2017 @8:00

Ndeshjet e rëndësishme bëjnë që kësaj radhe nëntë ndeshje të...

HAPET XHIROJA XXVII

Kampioni dhe nënkampioni, në takimin e radhës

21 Prill, 2017 @11:43

Sot hapet xhiroja e XXVII e Superligës së Kosovës me duelin...

GJYSMËFINALET

Champions League, përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste

21 Prill, 2017 @11:15

Janë bërë të ditura çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të...

SPONSOR

Emër i ri për Ligue 1

21 Prill, 2017 @8:03

Elita e futbollit të Francës, tashmë do të ketë emër të...

SHPRESA E KOSOVËS

Loti Celina vazhdon kontratën

Loti Celina/ Foto: godset.no

21 Prill, 2017 @7:41

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Loti Celina, ka...

BESIKTAS-LYON

Penalltitë çojnë Lyonin përpara

20 Prill, 2017 @22:43

Lyon ka arritur të sigurojë gjysmëfinalen e Europa Ligës vetëm...

SCHALKE-AJAX

Ajax ngrin Schalken

20 Prill, 2017 @22:37

Dygolëshe ishte epërsia e Ajaxit nga ndeshja e parë, 2-0. Schalke...

UNITED-ANDERLECHT

Rashford çon Unitedin përpara

20 Prill, 2017 @22:34

Sulmuesi i ri i Manchester Unitedit, Marcus Rashford, ka siguruar...

GENK-CELTA

Celta, gj’finalisti i parë

20 Prill, 2017 @21:56

Skuadra spanjolle, Celta Vigo, është gjysmëfinalisti i parë i...

DELEGIMET PËR XHIRON XXVII

Përcaktohen referët e xhiros XXVII

BOROZANI/A. P.

20 Prill, 2017 @14:29

Një ditë para ndeshjes së parë, janë përcaktuar referët e...

KAMPIONIA E KOSOVËS

Drita gati për Ligë të Kampionëve

Foto: V. Beqiri/ Drita FC/fb

21 Qershor, 2018 @14:40

Kampionia e fundit e Kosovës, Drita, është gati për Ligë të...

SHORTI I RAUNDI TË PARË KUALIFIKUES

Drita - Malmo, nëse kalohet raundi preliminar

BOROZANI/ D. S.

19 Qershor, 2018 @11:59

Është hedhur shorti për fazën e parë kualifikuese të Ligës së...

LOPETEGUI

Real prezanton sot trajnerin e ri

14 Qershor, 2018 @11:15

Kampioni i Evropës, Real Madrid, prezanton sot trajnerin e ri të...

SHORTI

Drita mëson kundërshtarin

Foto: KFDrita/fb

12 Qershor, 2018 @11:04

Kampionia e Kosovës në futboll, Drita, ka mësuar kundërshtarin e...

ANDRE VILLAS-BOAS

Portugezi në Real Madrid?!

11 Qershor, 2018 @12:33

E përditshmja sportive madrilene, Marca, ka dalë me një shkrim sot...

Të gjitha lajmet nga Champions League