Të gjitha lajmet

PLAY OUT - NDESHJA E DYTË

Dueli i dytë Play-Out Superliga, të enjten

Dueli i dytë Play-Out Superliga, të enjten

16 Maj, 2017 @9:37

Drita
Kerasan Prishtina
Drita : Kerasan Prishtina

18 maj 2017. Ora 19:00. Gjilan.

Në Gjilan mund të përcaktohet ekipi që do të sigurojë edhe një stinor Superligën, të enjten në ndeshjen me fillim në ora 19:00, ku takohen Drita dhe Kerasan Prishtina.

Kerasan Prishtina ka fituar ndeshjen e parë të serisë së Play-Outit dhe ka epërsinë 1-0.

Ndërsa Drita do të kërkojë të shfrytëzojë avantazhin e terrenit vendas dhe të barazojë serinë në 1-1 për të zhvilluar ndeshjen e fundit përcaktuese në Prishtinë më pas.

Shiko: Raporti i ndeshjes së parë Play-Out

Në rast se fiton Kerasan Prishtina të enjten seria do të përfundojë dhe ekipi në fjalë do të sigurojë Superligën edhe për stinorin 2017/18.

Drejtësinë në ndeshje do ta ndajnë Daut Mehmeti, Fisnik Ramadani dhe Endrit Basha, ndërsa vëzhgues i takimit është Hajredin Zeka.

SAN ANTONIO SPURS

Leonard do të mungojë në ndeshjen e dytë

Foto: nba.com

15 Maj, 2017 @21:08

Pak më parë u bë e ditur që Kawhi Leonard do të mungoj në...

TERMINI I DUELIT TË DYTË

Dueli i dytë i serisë finale, pasnesër

BOROZANI/ A. P.

15 Maj, 2017 @10:33

Seria finale e Play-Offit të Superligës pritet të bëhet edhe më...

KERASAN-DRITA @ GAME 1

Kerasani merr avantazhin në Play-Out

15 Maj, 2017 @9:19

Kerasan Prishtina ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të serisë...

WARRIORS - SPURS @ GAME 1

Përmbysje nga Warriors, Spurs humbin ndeshjen dhe Leonardin

15 Maj, 2017 @0:13

Spektakël, rikthim senzacional dhe shumë emocione! Të gjitha...

PARA NDESHJES: KERASAN-DRITA

Sonte dueli i parë Play-Out i Superligës

14 Maj, 2017 @15:53

Përballja që nis në ora 19e15 në Pallatin e Rinisë dhe të...

PAS NDESHJES

Locke: Luajtëm me zemër dhe fituam

Kayel Locke, pas ndeshjes/ BOROZANI

13 Maj, 2017 @21:21

Pas fitores ndaj Prishtinës, për media foli Kayel Locke, lojtari...

PAS NDESHJES

Prakuraitis: Na befasoi agresiviteti i Bashkimit

Audrius Prakuraitis, pas ndeshjes/ BOROZANI

13 Maj, 2017 @21:17

Përveç trajnerit të Bashkimit, pas ndeshjes foli edhe Prakuraitis,...

PAS NDESHJES

Radovic: Fitore e merituar, u shpërblye puna

Dragan Radovic, majtas, pas ndeshjes/ BOROZANI

13 Maj, 2017 @21:11

Pas fitores së Bashkimit në ndeshjen e parë finale ndaj...

GAME 1: PRISHTINA - BASHKIMI

Fitore në udhëtim, Bashkimi merr epërsinë!

13 Maj, 2017 @20:52

Në takimin e parë të serisë finale mes Prishtinës dhe Bashkimit,...

LIVE: PRISHTINA - BASHKIMI

Ç3: Bashkimi mbetet në epërsi

Foto: Borozani direkt nga ndeshja e parë finale mes Prishtinës e Bashkimit, maj 2017

13 Maj, 2017 @20:27

Pas 30 minutave lojë në ndeshjen mes Prishtinës dhe Bashkimit,...

SIGAL PRISHTINA - PEJA

Prishtina, lehtë ndaj Pejës

FOTO: Arkiv

11 Nëntor, 2017 @19:51

Sigal Prishtina, pa u lodhur fare, e regjistroi fitoren e tetë të...

TREPÇA - KERASAN PRISHTINA

Trepça i revanshohet Kerasanit

BOROZANI/ A. P.

11 Nëntor, 2017 @19:45

Skuadra mitrovicase, Trepça, e cila në ndeshjen e parë të...

RAHOVECI - YLLI

Rahoveci, përsëri më i mirë se Ylli

Foto: KBRahoveci/ Facebook

11 Nëntor, 2017 @18:50

Sikurse në ndeshjen e parë në këtë stinor, edhe në të dytën...

FORMACIONET: SIGALPRISHTINA-PEJA

5-shet startuese: Prishtina-Peja

11 Nëntor, 2017 @18:00

Para ndeshjes Sigal Prishtina - Peja, trajnerët përkatës të...

FORMACIONET: TREPÇA-KERASAN

5-shet startuese: Trepça-Kerasan

11 Nëntor, 2017 @17:56

Para ndeshjes Trepça - Kerasan Prishtina, trajnerët përkatës të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga