Të gjitha lajmet

ELITE ROUND

Dueli me Irlandën, pas humbjes nga Portugalia

Foto: FFK

Dueli me Irlandën, pas humbjes nga Portugalia

22 Mars, 2018 @10:24

Përfaqësuesja e Kosovës U19 do të ndeshet pasnesër me Irlandën U19 në kuadër të Grupit 5 të Elite Round të UEFA-së, ndeshjet e të cilit grup po zhvillohen në Portugali.

Dje, Kosova U19 u mposht thellë nga vendasit, 5-0, ndërsa tash djelmoshat do të shikojnë që të arrijnë rezultate ndaj skuadrave të tjera të Grupit 5.

Portugal U19 vs Kosovo U19 - Elite Round

Pas ndeshjes së 24 marsit ndaj Irlandës U19, Kosovën e pret edhe ndeshja e fundit e grupit, ndaj Sllovakisë U19 që luhet më 27 mars.

Dje, Irlanda U19 dhe Sllovakia U19 barazuan 1-1.

EDON ZHEGROVA

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

21 Mars, 2018 @21:54

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që...

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 Mars, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren...

PORTUGALIA U19 - KOSOVA U19

Kosova debuton me humbje në ‘Elite Round’

21 Mars, 2018 @19:57

Në takimin e parë të fazës ‘Elite Round’, përfaqësuesja U19 e...

PORTUGALIA U19 - KOSOVA U19

Kosova U19 në disavantazh pas 45 minutave

21 Mars, 2018 @18:34

Pas 45 minutave lojë, Kosova U19 ndodhet në disavantazh 2-0 ndaj...

FORMACIONI STARTUES

11-shja e Kosovës U19 ndaj portugezëve

21 Mars, 2018 @17:11

Përfaqësuesja e Kosovës U19 pas një ore nis ndeshjen ndaj...

STINORI 2017/18

Çka kanë të përbashkët Gjilani, Liria e Llapi?

BOROZANI/Arkiv/A.P.

20 Mars, 2018 @20:46

Tre skuadra të Superligës, nga qytete relativisht të largëta për...

SULEJMAN STAROVA

Edhe Feronikeli me trajner nga Shqipëria

20 Mars, 2018 @20:30

Tashmë numri i skuadrave të Superligës me trajner nga Shqipëria...

BILETAT

Francoville, stadiumi dhe biletat për ndeshjet e Kosovës

Stadium "Jean Rolland" në Francoville, 20km larg qendrës së Parisit, Francë

20 Mars, 2018 @17:06

Kosova në përballjet që do t’i zhvillojë këtë javë, ndaj...

KOSOVA U21

Lista e Kosovës U21 për 2 ndeshjet e marsit

Foto: FFK

19 Mars, 2018 @21:12

Kur jemi pak ditë nga zhvillimi i ndeshjeve, kjo është lista e të...

KOSOVA U21

Deklaratat e lojtarëve para ndeshjeve kualifikuese

19 Mars, 2018 @21:06

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para dy ndeshjeve kualifikuese u...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

FIFA RANKING - PRILL 2018

Kosova ngritet për 24 pozita në renditjen e FIFAs

Foto: FFK

12 Prill, 2018 @9:53

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen më të...

KOSOVA U16 - FEMRAT

Vajzat e Kosovës U16 drejt Irlandës Veriore

Foto: FFK

9 Prill, 2018 @19:50

Përfaqësuesjaja e Kosovës U16 në konkurrecën e femrave nesër do...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Foto: FFK

8 Prill, 2018 @21:05

Kosova U16 sot ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në...

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 Prill, 2018 @12:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja