Të gjitha lajmet

AFRIKANI KAMARA

Dukagjini merr Abu Kamaran e Feronikelit

Dukagjini merr Abu Kamaran e Feronikelit

13 Shtator, 2017 @13:35

Sulmuesi i stinorit të kaluar te Feronikeli, Abu Razard Kamara, është pjesë e Dukagjinit të Klinës tash e tutje.

Futbollisti afrikan, sipas njoftimit të Dukagjinit, është huazuar për një stinor te ekipi i Klinës nga ai i Drenasit dhe pritet që t’i ndihmojë dukagjinasve në luftë për rikthimin e tyre në Superligë.

Abu Razard Kamara, ka shënuar 5 gola për Feronikelin në stinorin e kaluar të Superligës.

GJERMANIA F - KOSOVA F

Gjermanet mposhtin kosovaret

13 Shtator, 2017 @9:47

Në përballjen e parë në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese...

GRUPI A: BAYERN-ANDERLECHT

Bayern kalon Anderlechtin që mbeti me 10 lojtarë

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @21:49

Pas minutës së 11 të ndeshjes, Bayern mori kontrollin e lojës dhe...

GRUPI C: CHELSEA - QARABAG

Chelsea bindshëm ndaj Qarabagut

Foto: Squawka

12 Shtator, 2017 @21:45

Në rikthimin e tyre në Champions League pas 1 sezoni mungesë,...

GRUPI A: UNITED - BASEL

United rikthehet me fitore

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @21:43

Pas mungesës në Champions League vitin e kaluar, Manchester United...

GRUPI D: BARCELONA-JUVENTUS

Messi i shënon Buffonit, Barcelona fiton

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @21:39

Barcelona e ka nisur mbarë stinorin e ri të Ligës së Kampionëve,...

FERONIKELI-LLAPI

Pa gola, ndajnë kreun, rrezikojnë lidershipin

12 Shtator, 2017 @17:39

Ashtu sikurse nisi, ashtu edhe përfundoi ndeshja sa i përket...

FERONIKELI - LLAPI

Pa gola pas 45 minutave

12 Shtator, 2017 @16:19

Pas 45 minutave lojë në Drenas, rezultati mes Feronikelit dhe...

FERONIKELI - LLAPI

Feronikeli vs. Llapi, publikohen formacionet

12 Shtator, 2017 @15:14

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

XHIRO E KATËRT

Mesjava me Superligën e Kosovës

Foto; BOROZANI

12 Shtator, 2017 @14:21

Përveç ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, kjo mesjavë na sjell...

SHKRUAN BBC

Celina: Gati për të startuar, Championship më i fortë se Eredivisie

12 Shtator, 2017 @13:36

Përmes një deklarate të dhënë për BBC, Bersant Celina ka...

ISMET MUNISHI

Munishi: Djelmoshat sakrifikohen për këtë klub

25 Nëntor, 2017 @15:46

Trajneri i Vëllaznimit, Ismet Munishi, në deklaratën e tij pas...

TAHIR BATATINA

Batatina: Rivalët të marrin hapa për qetësim

25 Nëntor, 2017 @15:37

Kryetrajneri i Llapit, Tahir Batatina, pas fitores së shënuar ndaj...

LIRIA-BESA

Liria në TOP3 pas fitores

BOROZANI/ A. P.

25 Nëntor, 2017 @15:07

Liria e drejtuar nga Bledi Shkëmbi nuk e ka pasur vështirë të...

VËLLAZNIMI-LLAPI

Llapi njofton Vëllaznimin me humbje në Gjakovë

25 Nëntor, 2017 @14:55

Vëllaznimi ka pësuar për herë të parë këtë stinor si vendas,...

JAVA XVII

Terminet dhe referët e xhiros XVII në Superligë

BOROZANI/ Arkiv

24 Nëntor, 2017 @17:56

FFK ka publikuar terminet dhe zyrtarët e ndeshjeve të xhiros XVII...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga