Të gjitha lajmet

GAME 1: ROCKETS - WARRIORS

Harden 41 - 37 Durant, kampioni 1-0

Foto: nba.com/warriors

Harden 41 - 37 Durant, kampioni 1-0

15 Maj, 2018 @7:30

Houston Rockets
Golden State Warriors
Houston Rockets 106 : 119 Golden State Warriors
James HARDEN 41 pikë Kevin DURANT 37 pikë

Toyota Center, Houston, Texas.

Ndeshja e mëngjesit të sotëm ka treguar se pse Golden State Warriors nuk bën që asnjëherë të jetë i nënçmuar dhe t’i mirret epiteti i favoritit.

Në një ndeshje ku Houston Rockets u pa si favorit, ndeshja e parë finale e Konferencës Perëndimore, i takoi Warriorsëve të cilët në saje të eksplozivitetit të Kevin Durantit fituan me 13 pikë dallim duelin e parë, si mysafir, 119-106.

“Ai është njëri nga shuterët më të mirë të të gjitha kohërave,” ka thënë pas ndeshjes Mike D’Antoni, trajner i Rocketsave, që flet mjaft për dallimin në ndeshje.

PLAYOFF SKEMA

Durant në 40 minuta lojë shënoi 37 pikë, dhe shënoi 50% të trepikësheve të cilat i tentoi. Klay Thompson shtoi 28 pikë, ndërsa Steph Curry dha 18 pikë e 8 asistime në fitore.

Në anën tjetër, 41 pikët e James Hardenit dhe 23 të tjera të Chris Paulit nuk mjaftuan për të fituar ndeshjen e parë të serisë finale të Konferencës nga ane e raketavë në vend të vetin.

Në ndeshjen e dytë të serisë, Rockets janë përsëri vendas.

 

ZYRTARËT E NDESHJES II

Maxhuni kryesor në ndeshjen e dytë

BOROZANI/Arkiv

14 Maj, 2018 @15:23

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur emrat...

GAME 1: CELTICS - CAVS

Super Celtics, e nisin me fitore bindëse

Foto: Yahoo

13 Maj, 2018 @22:58

Me fitoren e Boston Celtics është mbyllur ndeshja e parë e serisë...

NDESHJA 5 FINALE: TIRANA-TEUTA

Tirana mbron titullin kampion

Foto: FSHB/fb

13 Maj, 2018 @19:46

Ndeshja e pestë e serisë finale në kampionatin shqiptar i takoi...

FINALJA 1: PRISHTINA-BASHKIMI

Prishtina s’rikthehet, Bashkimi fiton

12 Maj, 2018 @19:51

Një çerek i katërt i shkëlqyer i Sigal Prishtinës ka bërë që...

ÇEREKU I TRETË: PRISHTINA-BASHKIMI

Prishtina zbut epërsinë e Bashkimit

12 Maj, 2018 @19:20

Prishtina është këndellur në çerek të tretë të ndeshjes, pas...

PJESA E PARË: PRISHTINA-BASHKIMI

Epërsi dyshifrore pas pjesës së parë

12 Maj, 2018 @18:47

Kanë përfunduar 20 minutat e para të ndeshjes së parë të...

ÇEREKU I: PRISHTINA-BASHKIMI

Bashkimi në epërsi pas çerekut të parë

12 Maj, 2018 @18:26

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së parë të serisë...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Prishtina-Bashkimi

BOROZANI/Arkiv

12 Maj, 2018 @18:14

Ka nisur ndeshja e parë e serisë finale të PlayOffit të...

DUELI I PARË FINAL, SONTE

Nis seria finale e Play-Offit

BOROZANI/Arkiv

12 Maj, 2018 @10:02

Me fillim në ora 19:00 sot do të nis seria finale e Play-Offit të...

TEUTA - TIRANA

Teuta barazon, kampioni vendoset në ndeshjen e pestë

Foto: KBTeuta/fb

10 Maj, 2018 @17:59

Ka shënuar fitore në ndeshjen e katërt të serisë ekipi durrësak...

GAME 1: CELTICS - CAVS

Super Celtics, e nisin me fitore bindëse

Foto: Yahoo

13 Maj, 2018 @22:58

Me fitoren e Boston Celtics është mbyllur ndeshja e parë e serisë...

CONFERENCE FINALS

Kompletohen finalistët e Konferencave në NBA

10 Maj, 2018 @9:10

Me fitoren e Boston Celticsit sot në mëngjes kundër Philadelphias,...

NEW YORK

Knicks merr ish-trajnerin e Grizzlies

9 Maj, 2018 @8:29

New York Knicks ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me...

GAME 5: ROCKETS - JAZZ

Raketat në finale të konferencës

Foto: nba.com

9 Maj, 2018 @8:06

Houston Rockets, e mposhti Utah Jazzin në ndeshjen e pestë të...

GAME 4: JAZZ - ROCKETS

Houston afër finales së Konferencës

Foto: Rockets/fb

7 Maj, 2018 @11:49

Lideri i Konferencës Perëndimore, Houston Rockets, duke e mposhtur...

Të gjitha lajmet nga NBA