Të gjitha lajmet

WARRIOS - CAVS @ GAME 1

Durant & Curry shpërthejnë, për epërsi në serinë finale

Foto: nba.com

Durant & Curry shpërthejnë, për epërsi në serinë finale

2 Qershor, 2017 @9:16

Golden State Warriors
Cleveland Cavaliers
Golden State Warriors 113 : 91 Cleveland Cavaliers

Kevin Durant ishte njeriu i ndeshjes së parë të finales së madhe të NBA-së që u luajt në mëngjesin e sotëm.

Ai shënoi 38 pikë, 8 kërcime e 8 asistime në fitoren e Golden State Warriors ndaj Cleveland Cavaliers 113-91.

Durant ka dënuar Clevelandin për çdo moment që ata e kanë lënë të lirë, duke e marrë topin dhe duke ngulitur si njeri i misionit për të cilin ka ardhur te Warriors.

Stephen Curry shënoi 28 pikë prej të cilave 6 treshe, ndërsa shtoi edhe 10 asistime në fitoren që ia dha epërsinë nënkampionëve aktual ndaj kampionëve, 1-0.

Në anën tjetër, Lebron James me 28 pikë e 15 kërcime si dhe Kyrie Irving me 24 pikë të tjera nuk mjaftuan në këtë takim për kalorësit.

“Nuk ka vend për dëshpërim. Mendojmë për ndeshjen e radhës, për gjërat që duhet përmirësuar,” ka thënë pas ndeshjes Irving.

E Durant, që po kërkon unazën e parë në karrierë është treguar modest.

Shiko: NBA PLAYOFF SKEMA

“Nuk duam që të parashikojmë asgjë. Do të dalim në fushë dhe do të luajmë. Mund të jemi shumë më të mirë sesa që kemi qenë sonte,” ka thënë ai.

Lebron James, për të treguar shkurtër prononcimin e tij, tha: Kanë luajtur një lojë fantastike sonte.

Ndeshja e dytë e serisë finale zhvillohet në Oracle Arena në takimin për të cilën, biletat janë shitur krejt që tash.

PARA NDESHJES: WARRIORS - CAVALIERS

Finalja e madhe në NBA, fillon sonte

1 Qershor, 2017 @13:01

Finalja e shumëpritur në NBA, ndërmjet Golden State Warriors dhe...

KOSOVA U-16

Karabeg dhe Kllokoqi publikojnë listën U16

1 Qershor, 2017 @12:50

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

RENOVIM

Detroit Pistons po përgatitet për shkëmbim

31 Maj, 2017 @9:46

Skuadra e Detroitit, është zhgënjyer me performancën e treguar...

FEDERATA

FBK shpërblen ekipet

BOROZANI/ Ariani Paçarizi

30 Maj, 2017 @18:40

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka shpërblyer skuadrat...

OKLAHOMA CITY THUNDER

Griffin e Westbrook po bëhen bashkëlojtarë?!

29 Maj, 2017 @16:04

Oklahoma City Thunder, po përgatitet të ofrojë një kontratë të...

CELTICS

Bostoni në kërkim të superyllit

29 Maj, 2017 @15:40

Pas deklasimit kundër Clevelandit me rezultat 4-1 në finalen e...

KB VËLLAZNIMI

Të rinjtë e Vëllaznimit udhëtojnë në Durrës për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi

29 Maj, 2017 @11:54

Pasi u shpallën kampion në kategorinë juniore (U18), skuadra e...

STREETBALL DURRËS

CheBar fiton turneun 3x3 në Durrës

29 Maj, 2017 @11:42

Ekipi nga Prishtina, CheBar, ka triumfuar në turneun e Streetballit...

FAZA INTENSIVE

Sot nisin përgatitjet intensive të Kosovës U20

29 Maj, 2017 @11:08

Prej sot basketbollistët U20 të Kosovës do të jenë në fazën...

GJOBAT E FUNDIT

Bashkimi e Prishtina marrin dënimet e fundit

Marjan Micevski, referi kryesor i ndeshjes së fundit të serisë, Bashkimi 1-3 Prishtina/ BOROZANI/ A. P.

29 Maj, 2017 @10:09

Skuadrat finaliste të Play-Offit, Sigal Prishtina dhe Bashkimi,...

GOLDEN STATE WARRIORS

Kampioni në kërkim të super yllit

Foto: nba.com

11 Qershor, 2018 @18:26

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, po kërkon ta...

GAME 4: CAVS - WARRIORS

Curry 37p, Durant rekord asistesh - Warriors kampion

Foto: GS/fb

9 Qershor, 2018 @8:18

Golden State Warriors me fitoren e sotme 108-81 si mysafir i...

GAME 3: CAVS - WARRIORS

Warriors 3-0 me Durantin që shënoi rekord

Foto: FoxNews/GoogleImages

7 Qershor, 2018 @7:49

Golden State Warriors pothuajse është kampion i stinorit 2018/19....

GOLDEN STATE WARRIORS

Kthehet Iguodala

Foto: nba.com

6 Qershor, 2018 @23:18

Në ora 3 të mëngjesit të sotëm zhvillohet ndeshja e tretë e...

COACH

Jasikevicius në shënjestër të Torontos

Foto: euroleague.net

6 Qershor, 2018 @10:26

Pas shkarkimit të trajnerit Dwane Casey, Toronto Raptors është në...

Të gjitha lajmet nga NBA