Të gjitha lajmet

TE DANIMARKA

Durmishi ftohet nga Danimarka për ndeshjet vendimtare

Durmishi ftohet nga Danimarka për ndeshjet vendimtare

25 Shtator, 2017 @13:38

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare, Riza Durmishi, ka marë ftesën e radhës nga përzgjedhësi i përfaqësueses së Danimarkës, Age Hareide, për ndeshjet vendimtare kualifikuese gjatë tetorit.

Durmishi 23 vjeç që rregullisht ftohet nga Danimarka, luan në La Liga për Real Betisin, ndërsa në këto kualifikime ka pasur 6 paraqitje të plota, pa u zëvendësuar fare.

TABELA AKTUALE

Danimarka përndryshe, është duke luftuar për një vend që dërgon në “Rusia 2018” me Poloninë lidere dhe Malin e Zi ndjekës.

Dueli i radhës për danezët është ndaj Malit të Zi më 6 tetor në Podgoricë, ndërsa më pas presin Rumaninë më 9 tetor.

lineups

TE MAQEDONIA

Arijan Ademi i kthehet reprezentacionit

25 Shtator, 2017 @12:14

Mesfushori i Dinamos së Zagrebit, Arijan Ademi, që ka qenë i...

BILETAT

Prej sot nis shitja e biletave për Shqipëri-Itali

25 Shtator, 2017 @12:02

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) ka bërë të ditur se...

NË MAQEDONI

Shkëndija me përmbysje mbron distancën

Foto: kfshkendija.com

25 Shtator, 2017 @9:06

Nëkampionja aktuale e Maqedonisë, Shkëndija, ka arritur që të...

ENIS BARDHI

Levante kërkon renovim të menjëhershëm me shkupjanin

25 Shtator, 2017 @8:39

Mesfushori i ri i ardhur këtë stinor nga Ujpest në Levante, Enis...

TREPÇA - 2 KORRIKU

Ndeshja e reflektorëve nuk nxjerri fitues në Mitrovicë

Foto: KF Trepça/ Facebook

24 Shtator, 2017 @23:53

Derisa ekipet e Superligës së Kosovës lëvizin orarin e ndeshjeve...

PARA DERBIT

Fitorja e Flamurtarit, bën Skënderbeun lider

Ali Sowe, sulmues i ri i Skënderbeut. 23 vjeçari nga Gabmia është lojtar i Chievos dhe është i huazuar te korçarët këtë stinor.

24 Shtator, 2017 @23:34

Deri tash ishin të pamposhtur, por me humbjen e sotme, Teuta e...

SHQIPTARI NË ANGLI

Hadërgjonaj i lumtur me debutimin në Premiership

24 Shtator, 2017 @23:15

Mbrojtësi i krahut me origjinë nga Kosova, Florent Hadërgjonaj, ka...

VLLAZNIA-DRITA

Drita ngritet lartë

24 Shtator, 2017 @17:49

Para kësaj xhiroje Drita ka qenë në pozitën e tetë të...

SHQIP NË BOTË

Rashica i shënon Ajaxit, Vitesse pranë fitores

24 Shtator, 2017 @16:03

Po zhvillohet minuta e 75’ e ndeshjes mes Ajaxit dhe Vitesses,...

SAMPDORIA - MILAN

Kuqezinjtë mposhten në ‘Luigi Ferraris’

24 Shtator, 2017 @14:15

Në takim e parë të ditës në Serie A, Milani është mposhtur me...

TE MAQEDONIA

Arijan Ademi i kthehet reprezentacionit

25 Shtator, 2017 @12:14

Mesfushori i Dinamos së Zagrebit, Arijan Ademi, që ka qenë i...

BILETAT

Prej sot nis shitja e biletave për Shqipëri-Itali

25 Shtator, 2017 @12:02

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) ka bërë të ditur se...

JUBILEU I KAPITENIT LEGJENDAR

Cana zyrtarisht mbyll karrierën në ndeshjen Shqipëri-Itali

Lorik Cana/ BOROZANI/ Lis Dorambari/ Arkiv

21 Shtator, 2017 @15:03

Kapiteni legjendar i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, më 9 tetor...

DUELET E FUNDIT

Tifozat Kuq e Zi në Spanjë, FSHF nxjerrë në shitje biletat për Italinë

15 Shtator, 2017 @15:58

Dy duelet e fundit të Shqipërisë në rrugë për kualifikim në...

NGA KONFERENCA

Bunjaki: Vendim i vështirë, falënderoj të gjithë

8 Shtator, 2017 @16:01

Pas Vokrrit, në konferencë për shtyp foli edhe Albert Bunjaki,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018