Të gjitha lajmet

ELIVSI DUSHA

Dusha nënshkruan me Plymouth Raiders

Dusha nënshkruan me Plymouth Raiders

10 Janar, 2017 @15:21

Reprezentuesi i Shqipërisë dhe ish basketbollisti i Sigal Prishtinës, Elvisi Dusha, ka nënshkruar kontratë me ekipin elit britanik, Plymouth Riders.

“Jam i kënaqur të njoftoj se kam arritur marrëveshje me ekipin e Plymouth Raiders dhe jam i entuziazmuar që do të nis të punojë me këtë ekip,” ka shkruar ndër të tjera Dusha në profilin e tij në Facebook sot.

SIGAL PRISHTINA MATCHES

Maratonë e Prishtinës për një javë

10 Janar, 2017 @13:51

Basketbollistët e Sigal Prishtinës do të zhvillojnë një...

PARA NDESHJES NË MINATORI

Derbi kosovar në BIBL, pasnesër

Pamje nga ndeshja Peja-Trepça e këtij stinori, zhvilluar në Superligë/ Foto: KB Peja/ Korniza

9 Janar, 2017 @21:37

Dueli i parë ndërmjet Trepçës dhe Pejës në gara ndërkombëtare...

SIGAL PRISHTINA

Kampioni përgatitet për të hapur vitin 2017

Pamje nga stërvitjet e sotme të KB Prishtinës/ Foto: KB Prishtina Official Facebook

9 Janar, 2017 @21:07

Kampionja e Ligës Ballkanike, Sigal Prishtina, ka kryer përgatitjet...

CP3

Lojtari i dhjetë me mbi 8 mijë asistime

9 Janar, 2017 @11:02

Dirigjenti i Los Angeles Clippersit, Chris Paul, në ndeshjen kundër...

NË PRISHTINË

Prishtina i ofron Calvanit kontratë 2 vjeçare

8 Janar, 2017 @16:00

Skuadra kampione e Kosovës dhe e ligës ballkanike, Sigal Prishtina,...

NË PRIZREN

Bashkimi paralajmëron përforcimin e radhës

BOROZANI/A. Paçarizi

8 Janar, 2017 @15:26

Skuadra e Bashkimit pas përforcimit me basketbollistin malazias,...

KONFERENCA LINDORE

Bulls mposht Toronton në vazhdime

8 Janar, 2017 @10:50

Demat e Chicagos arritën ta mposhtin njërën ndër skuadrat e forta...

ASISTUESI

Chris Paul në top 10 me asistime

7 Janar, 2017 @15:06

Ylli i Los Angeles Clippersit, Chris Paul, dje në ndeshjen kundër...

3 POINTS

Bostoni me rekord treshe

7 Janar, 2017 @10:33

Boston Celtics në ndeshjen kundër Philadelphia 76ers ishin...

RIVALI PËR BOTËROR

Marjan Ilievski trajner i Maqedonisë?!

Marjan Ilievski, derisa ishte pjesë e Sigal Prishtinës/ BOROZANI/ L. D.

2 Mars, 2017 @10:33

Skuadra rivale e Kosovës, Maqedonia, ka emëruar trajnerin e saj...

DALI

Debutimi i Berishës ndaj skuadrës nga Euroleague

27 Shkurt, 2017 @16:31

Dardan Berisha e ka filluar mbarë aventurën e tij te skuadra ku u...

YLLI I BASHKIMIT

Kejuan Johnson në Argjentinë

Kejuan Johnson, ishte më i miri te KB Bashkimi gjatë vjeshtës në Superligë dhe BIBL/ BOROZANI/ A. Paçariizi

27 Shkurt, 2017 @12:23

Basketbollisti më i mirë i Bashkimit gjatë pjesës vjeshtore të...

PARA THIRRJES

Referët kosovarë në ‘testin’ e fundit para FIBA-së

Foto: FBK

23 Shkurt, 2017 @18:45

Në organizim të FIBA-s dhe të Federatës së Basketbollit të...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Ekipet e ligave të forta, dominojnë në Ligën e Kampionëve të basketbollit

Foto: basketballcl.com

22 Shkurt, 2017 @23:44

Liga e Kampionëve të Basketbollit, që ka nisur këtë stinor për...

Të gjitha lajmet nga International