Të gjitha lajmet

2 PREJ 8 KONFIRMOHEN

Dy ekipe konfirmojnë pjesëmarrjen në BIBL

BOROZANI/ A. P. / Arkiv

Dy ekipe konfirmojnë pjesëmarrjen në BIBL

12 Korrik, 2018 @21:17

Para fillimit të stinorit të XI me radhë të Ligës Ballkanike në basketboll, tashmë dy ekipe kanë konfirmuar pjesëmarrjen aty.

Akademik Bultex 99 nga Plovdivi i Bullgarisë dhe Beroe nga Stara Zagora e Bullgarisë - tashmë kanë konfirmuar pjesëmarrjen në stinorin 2018/19 të BIBL.

BIBL ditë më parë ka prezetuar formatin provizional të stinorit të ri si dhe orarin e ndeshjeve për ekipet pjesëmarrëse aty.

Nga ekipet kosovare, ende asnjë nuk ka konfirmuar pjesëmarrjen në BIBL. Më parë, Sigal Prishtina ka fituar dy herë këtë ligë, ndërsa në stinorin e fundit, Bashkimi ka luajtur finalen e kësaj gare.

KOSOVA U16

Don Polloshka, asistuesi më i mirë në kampin amerikan

Foto: A.P / Facebook

12 Korrik, 2018 @9:05

Në kampin veror “Snow Valley Basketball Schooll 2018” në Warburg...

SISTEMI GARUES 2018/19

BIBL me sistem tjetër këtë stinor

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

11 Korrik, 2018 @13:29

Liga Ballkanike e basketbollit (BIBL) ku ekipet kosovare kanë marrë...

SHORTI I BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina mëson emrat e kundërshtarëve

BOROZANI/ A. P.

11 Korrik, 2018 @12:50

Skuadra e Sigal Prishtinës, që do të garojë në Ligë të...

NDRYSHIME

KB Kalaja ndërron emrin dhe llogon

BOROZANI/ A.P

10 Korrik, 2018 @15:26

Pas një stinori fantastik të kaluar që u zbukurua me inkuadrim në...

TEL AVIV

Maccabi forcohet me MVP-në e Eurocup-it

Foto: euroleague.net

10 Korrik, 2018 @15:07

Skuadra izraelite, Maccabi Tel Aviv, është duke planifikuar të...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Rruga e vështirë e Sigal Prishtinës

BOROZANI/ A. P.

9 Korrik, 2018 @16:31

Liga e Kampionëve në basketboll, ka publikuar tashmë rrjedhën e...

KOSOVA U18

Lista ngushtohet në 16 lojtarë

Ibrahim Karabeg, përzgjedhës i Kosovës U18/ Foto: FBK

6 Korrik, 2018 @14:30

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në Ligë të Kampionëve

BOROZANI/ A. P.

4 Korrik, 2018 @13:07

Nënkampionia e Kosovës në basketboll dhe fituesja e Kupës së...

NGA SAN ANTONIO

Fenerbahçe transferon Lauvergnen

4 Korrik, 2018 @10:38

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, arriti marrëveshje me...

SPANOULIS

Nënshkrimi i parë nën Blattin

3 Korrik, 2018 @13:42

Olympiacosi ka bërë lëvizjen e parë në afatin kalimtar të...

SISTEMI GARUES 2018/19

BIBL me sistem tjetër këtë stinor

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

11 Korrik, 2018 @13:29

Liga Ballkanike e basketbollit (BIBL) ku ekipet kosovare kanë marrë...

EUROBASKET AWARDS

Dy lojtarë të Bashkimit, në ekipin më të mirë të BIBL

17 Prill, 2018 @11:42

Pas përfundimit të Final Fourit në Ligën Ballkanike dhe fitores...

LEVSKI-BASHKIMI

Finalja, e pakalueshme për Bashkimin

15 Prill, 2018 @17:48

Finalja e dytë e vitit me radhë dhe Bashkimi përsëri nuk e arrin...

ÇEREKU I TRETË: LEVSKI-BASHKIMI

5 pikë larg titullit

15 Prill, 2018 @17:29

Ka përfunduar edhe çereku i tretë i ndeshjes Levski-Bashkimi,...

PJESA E PARË: LEVSKI-BASHKIMI

Levski shkon në pushim me avantazh

15 Prill, 2018 @16:54

Levski i Sofjes ka arritur të rikthehet në çerekun e dytë me...

Të gjitha lajmet nga Balkan League