Të gjitha lajmet

TITULLI I SHTATË?!

Dy finalet e Skënderbeut!

Dy finalet e Skënderbeut!

16 Maj, 2017 @9:56

Skënderbeu është kampion aktual i Shqipërisë. Korçarët kanë fituar 6 tituj të kampionit radhazi dhe kanë rastin që përsëri të bëhen kampionë në Kategorinë Superiore të Shqipërisë.

NDESHJET E RADHËS

Por, përkundër se tashmë janë në seri prej 7 fitoresh radhazi dhe kanë mbyllur distancën e liderit, Kukësi, tashmë për të fituar titullin duhet të luajnë dy finalet e mëdha, pasi që shorti i kampionatit deshi kështu.

Skenderbeu

Në xhiron e parafundit të stinorit, Skënderbeu udhëton në Zeqir Ymeri të Kukësit, ku më 20 maj me fillim në ora 17:00 do të zhvillohet ndoshta dueli që përcakton kampionin e Shqipërisë për këtë stinor.

TABELA AKTUALE E SUPERIORES

Gjithsesi, këtu nuk përfundon asgjë për korçarët nëse nuk mposhten në Kukës. Pasi që në duelin e radhës, ata presin në Korçë rivalin tjetër të rrezikshëm, Partizanin e Tiranës, që ua ka shkaktuar humbjen e fundit këtë stinor (deri sot).

MEMORANDUMI

Gati gjysmë milioni për FFK-në

Foto: mkrs-ks.org

16 Maj, 2017 @9:01

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka nënshkruar memorandum me...

XHIROJA XXVIII

Duele të rëndësishme në mesjavë

16 Maj, 2017 @8:50

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se të...

FLAMURTARI - PARTIZANI

Partizani ndalet në Vlorë, hap prapa për titull

15 Maj, 2017 @19:58

Pa fitues është mbyllur dueli i zhvilluar sot në Vlorë mes...

SKËNDERBEU - TIRANA

Skënderbeu vazhdon luftën, Tirana rrezikon rënien

15 Maj, 2017 @19:49

Një gol i veteranit Hamdi Salihi nga pika e bardhë një minutën e...

BOCA JUNIORS vs RIVER PLATE

“Superclasico” i takoi River Plates

15 Maj, 2017 @9:08

Njëri ndër derbit më të mëdha të botës, Boca Juniors - River...

FENIKS - PRISHTINA

Feniksi fiton bindshëm ndeshjen e parë

14 Maj, 2017 @23:40

Me fitoren e Feniksit 6-2 është mbyllur takimi i parë gjysmëfinal...

NË RADAR TË SELEKTORIT

Kë e vëzhgoi sot selektori Bunjaku?!

Foto: prishtinafc.com

14 Maj, 2017 @22:43

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, ka...

NGA EMISIONI

Bunjaki: Do të ketë lojtarë të ri

14 Maj, 2017 @22:37

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaku, që aktualisht është mysafir...

DRITA-HAJVALIA

Drita shpërthen në fund, mbetet në lojë

14 Maj, 2017 @18:48

Dritës përkundër lojës kërkuese sot, i janë dashur plotë 65...

FERIZAJI-GJILANI

Mungoi goli, Ferizaji rrezikon

14 Maj, 2017 @18:44

Përkundër se gjatë pothuajse gjithë ndeshjes patën dominim në...

FLAMURTARI - PARTIZANI

Partizani ndalet në Vlorë, hap prapa për titull

15 Maj, 2017 @19:58

Pa fitues është mbyllur dueli i zhvilluar sot në Vlorë mes...

SKËNDERBEU - TIRANA

Skënderbeu vazhdon luftën, Tirana rrezikon rënien

15 Maj, 2017 @19:49

Një gol i veteranit Hamdi Salihi nga pika e bardhë një minutën e...

SKENDERBEU-VLLAZNIA

Çmenduri në Korçë, 7+, 3 penallti, 2 gola pas minutës 90!

6 Maj, 2017 @20:04

Skënderbeu dhe Vllaznia kanë zhvilluar një ndeshje që kishte...

PARTIZANI-KUKËSI

“Bingo” për Skënderbeun, barazojnë Partizani-Kukësi

5 Maj, 2017 @20:16

Derbi i kryesuesve të Kategorisë Superiore të Shqipërisë...

TIRANA - PARTIZANI

Sukaj vendos derbin, Partizani në krye

28 Prill, 2017 @19:54

Me fitoren e Partizanit është mbyllur derbi ‘i zjarrtë’ i...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore