Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: KOS-ISL

Dy gabime, dy gola në pjesën e parë

Foto: Twitter/ @kosovanfooty

Dy gabime, dy gola në pjesën e parë

24 Mars, 2017 @21:33

Kosova
Islanda
Kosova 0 : 2 Islanda

PJESA E PARË

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë të ndeshjes kundër Islandës me disavantazh prej dy golave.

Islandezët shënuan në minutën 25’ dhe 35’ falë gabimeve tona, duke na ndëshkuar me anë të Sigurdarsonit dhe Sigurdssonit.

VIDEO: Shiko golin e Sigurdarsonit

VIDEO: Shiko golin e Sigurdssonit

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Sigurdsson për rezultatin 0-2 ndaj Kosovës

24 Mars, 2017 @21:22

Benjamin Kololli shkaktoi penallti në minutën 34’ pas një...

VIDEO: KOS-ISL

Goli i epërsisë për Islandën

24 Mars, 2017 @21:16

Gabimin e mbrojtjes së Kosovës islandezët e shfrytëzuan në...

VIDEO: ITA-ALB

De Rossi kalon Italinë në epërsi

24 Mars, 2017 @20:59

Italia nga minuta 12’ është në epërsi në ndeshjen kundër...

PARA NDESHJES

Tribunat gjysmë të zbrazëta në Loro Boriçi

24 Mars, 2017 @20:36

Pak minuta para fillimit të ndeshjes Kosovë-Islandë, gati gjysma e...

ITALI - SHQIPËRI

Formacionet zyrtare: Itali vs. Shqipëri

24 Mars, 2017 @19:59

Janë publikuar formacionet zyrtare të Italisë dhe Shqipërisë pak...

TURQIA vs FINLANDA

Turqia fiton me Cenk Tosunin

24 Mars, 2017 @19:56

Turqia e mposhti me lehtësi Finlandën me rezultat 2-0, duke...

KOSOVA - ISLANDA

Formacionet zyrtare: Kosova vs. Islanda

24 Mars, 2017 @19:46

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e skuadrave. KOSOVA:...

ARIJAN ADEMI

CAS zvogëlon dënimin e Ademit

24 Mars, 2017 @19:28

Mesfushori shqiptar me nënshtetësi maqedonase që është pjesë e...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018