Të gjitha lajmet

EUROBASKET AWARDS

Dy lojtarë të Bashkimit, në ekipin më të mirë të BIBL

Dy lojtarë të Bashkimit, në ekipin më të mirë të BIBL

17 Prill, 2018 @11:42

Pas përfundimit të Final Fourit në Ligën Ballkanike dhe fitores së Levskit ndaj Bashkimit, që bëri ekipin bullgar kampion të kësaj lige për stinorin 2017/18, Eurobasket ka përzgjedhur më të mirët e stinorit në BIBL.

Në ekipin më të mirë të BIBL për stinorin 2017/18 janë përfshirë edhe dy basketbollistët e huaj të Bashkimit, Aaron Moss dhe Vincent Zollo, që janë dalluar me performancat e tyre në këtë garë, prej se u bën pjesë e ekipit prizrenas.

Njejtë, në çmimet individuale për stinor, Aaron Moss është përzgjedhur lojtar i vitit në BIBL, organizatori më i mirë dhe importi më i mirë i vitit, derisa çmimet tjera kanë shkuar te lojtarët e Blokotehnas e trajneri është përzgjedhur nga fituesi, Konstantin Papazov i Levskit.

Në tabelën e mëposhtme, shihni çmimet individuale dhe ekipet më të mira sipas Eurobasketit.ÇMIMET NGA EUROBASKET:

Ekipi më i mirë i stinorit: Aaron MOSS (Bashkimi), Stanimir MARINOV (Levski), Vincent ZOLLO (Bashkimi), Danilo MIJATOVIC (Blokotehna) dhe Anton KAZARNOVSKI (Blokotehna)
Ekipi i dytë i stinorit: Marjan MLADENOVIC (Blokotehna), Martin DURCHEV (Akademik), Dwyane BENJAMIN (Bloktehna), Travis TAYLOR (Rilski) dhe Endrit HYSENAGOLLI (Tirana).
Çmimet individuale: MVP i finaleve: Bozhidar AVRAMOV (Levski)
Lojtari i vitit: Aaron MOSS (Bashkimi)
Organizatori i vitit: Aaron MOSS (Bashkimi)
Aloja i vitit: Danilo MIJATOVIC (Blokotehna)
Qendra e vitit: Anton KAZARNOVSKI (Blokotehna)
Lojtari më i mirë evropian: Danilo MIJATOVIC (Blokotehna)
Importi më i mirë: Aaron MOSS (Bashkimi)
Trajneri më i mirë: Konstantin PAPAZOV (Levski).

PLAYOFF - NDESHJET E DYTA

Terminet e ndeshjeve të dyta të PlayOffit

17 Prill, 2018 @11:26

Të mërkurën dhe të enjten do të zhvillohen ndeshjet e dyta...

GAME 2: WARRIORS - SPURS

Warriorsat udhëtojnë në Teksas me 2 epërsi

Foto: nba.com

17 Prill, 2018 @9:28

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, arriti ta mposht...

GAME 2: PHILY- HEAT

Wade-Dragic barazojnë serinë

Foto: nba.com

17 Prill, 2018 @9:23

Një fitore e rëndësishme erdhi nga Miami Heat sot pasi që mposhti...

KALAJA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Vëllaznimi mbeti jashtë Play-Offit

16 Prill, 2018 @11:32

Duke u mposhtur nga Kalaja me rezultat 60-58, vashat e Vëllaznimit...

SFERA (F) - KASTRIOTI (F)

Sfera fiton Kastriotin me rezultat zyrtar

16 Prill, 2018 @11:25

Fitorja e dytë e stinorit për vashat e Sferës, erdhi me rezultat...

DRITA (F) - BASHKIMI (F)

Kalohet lehtë edhe Drita

16 Prill, 2018 @11:12

Vashat Bashkimit e përfunduan stinorin e rregullt me fitore duke e...

GAME 1: ROCKETS - T'WOLVES

Fitore e ngushtë e raketave

16 Prill, 2018 @9:08

Houston Rockets në ndeshjen e parë të serisë së Play Offit,...

GAME 1: OKC-JAZZ

OKC s’gabon në shtëpi

16 Prill, 2018 @8:55

Oklahoma City Thunder, arriti ta mposht Utah Jazzin, në ndeshjen e...

GAME 1: CAVS - PACERS

Nënkampioni nis me humbje

16 Prill, 2018 @8:37

Nënkampioni i NBA-së, Cleveland Cavaliers, duke u mposhtur nga...

PAS 3 STINORËVE NË SUPERLIGË

Kerasani bie nga elita

15 Prill, 2018 @23:01

Pas tre stinorëve të kaluara, Kerasan Prishtina, që nga stinori i...

LEVSKI-BASHKIMI

Finalja, e pakalueshme për Bashkimin

15 Prill, 2018 @17:48

Finalja e dytë e vitit me radhë dhe Bashkimi përsëri nuk e arrin...

ÇEREKU I TRETË: LEVSKI-BASHKIMI

5 pikë larg titullit

15 Prill, 2018 @17:29

Ka përfunduar edhe çereku i tretë i ndeshjes Levski-Bashkimi,...

PJESA E PARË: LEVSKI-BASHKIMI

Levski shkon në pushim me avantazh

15 Prill, 2018 @16:54

Levski i Sofjes ka arritur të rikthehet në çerekun e dytë me...

ÇEREKU I PARË: LEVSKI-BASHKIMI

Ç1: Bashkimi në epërsi pas 10 minutash

15 Prill, 2018 @16:29

Bashkimi ka pëfunduar çerekun e parë të finales së BIBL-it në...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Levski-Bashkimi

15 Prill, 2018 @15:51

Pak çaste para fillimit të ndeshjes finale të Final Fourit në...

Të gjitha lajmet nga Balkan League