Të gjitha lajmet

INTER - JUVENTUS

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

28 Prill, 2018 @22:24

Internazionale
Juventus
Internazionale 2 : 3 Juventus
M.Icardi 52', A.Barzagli (AG) 65' D.Costa 13', M.Skiriniar 87' (AG), G.Higuain 89'

Stadio Giuseppe Meazza

Një nga ndeshjet më dramatike të sezonit në Serie A u zhvillua sonte në ‘Stadio Giuseppe Meazza’.

Interi dhe Juventusi, dy rivalët e kahmotshëm, e filluan takimin me synimin e vetëm fitoren. Njëra skuadër në luftë për top4 e tjetra për titull luftuan shumë përgjatë 90 minutave, e në fund fitores iu gëzuan torinezët, fitorja e të cilëve erdhi nga goli i argjentinasit Higuain në minutën e 89’ të ndeshjes.

TABELA AKTUALE SERIE A

Ndeshja filloi keq për vendasit, të cilët e gjetën veten me një lojtar më pak dhe në disavantazh 0-1 qysh pas 15 minutave, mirëpo zikaltërit nuk u dorëzuan dhe përmbysën gjithçka në 2-1, para se mysafirët të reagonin në minutat 87’ dhe 89’ për përmbysjen 2-3.

Kjo humbje ia komplikon edhe më tepër gjasat Interit për një vend në top4, kurse Juventusi arrin fitore të madhe në luftën për titull dhe bën që presion të bie te Napoli, që ndeshjen e vet e luan nesër në udhëtim te Fiorentina.

LIRIA - GJILANI

5 gola, përjashtim e penallti e shpërdoruar, Liria fiton

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @16:59

Pas 90 minutave me 5 gola të shënuara, 1 penallti të shpërdoruar,...

DRENICA - VLLAZNIA

Goleadë në Skenderaj, Drenica ngjitet

28 Prill, 2018 @16:52

Duke zhvilluar një nga paraqitjet më të mira të sezonit, Drenica...

BAYERN - FRANKFURT

Meritan Shabani startues në fitoren e Bayernit

28 Prill, 2018 @16:19

Të koncentruar në ndeshjen kthyese ndaj Realit në Champions,...

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 Prill, 2018 @9:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të...

JAVA XXVII

3 ndeshje nga Liga e Parë

28 Prill, 2018 @8:51

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen 3 ndeshje në kuadër të...

JAVA XXIX

Ndeshje në Prizren e Skenderaj

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @8:45

Dy nga gjashtë ndeshjet e xhiros së XXIX të Superligës së...

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 Prill, 2018 @9:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të...

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 Prill, 2018 @13:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu...

5 PËR VIKEND

5 ndeshje që vendosin

Graph. O. Kraja

14 Prill, 2018 @6:49

Pesë duele, njëra më interesante se tjetra. Nga të gjitha ligat...

5 PËR FUNDJAVË

Manchester, Merseyside, Lanterna, Madrid…

BOROZANI / OLSEN KRAJA

7 Prill, 2018 @9:00

1. Everton – Liverpool (e shtunë, ora 1e30) Gary Neville pas...

1/4: LEIPZIG - MARSEILLE

Werner për epërsinë e Leipzigut

5 Prill, 2018 @22:14

Një gol i Timo Werner ishte i mjaftueshëm që Leipzigu ta fitojë...

Të gjitha lajmet nga Serie A