Të gjitha lajmet

BESA - FLAMURTARI

Dygolësh i Kasapit, Besa fundos Flamurtarin

Dygolësh i Kasapit, Besa fundos Flamurtarin

13 Shtator, 2017 @18:33

Besa
Flamurtari
Besa 2 : 0 Flamurtari
Fetim Kasapi 47' 87'

Stadiumi "Shahin Haxhiislami" - Pejë

Me dy gola të shënuara në pjesën e dytë, Fetim Kasapi i ka dhuruar sot Besës fitore në takimin ndaj Flamurtarit në shtëpi.

Pjesa e parë ishte më e barazpeshuar dhe më e qetë, kurse në pjesën e dytë pejanët ishin ata që e morën kontrollin e lojës dhe me dy golat e Kasapit arritën ta fitojnë këtë takim.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Kjo fitore bën që Besa të ketë rekord të qindpërqindtë momentalisht në shtëpi, 2 fitore nga 2 ndeshjet e para, kurse Flamurtari mbetet i fundit në tabelë me vetëm 1 pikë të tubuar.

CRYSTAL PALACE

Roy Hodgson rikthehet në Premier Ligë

13 Shtator, 2017 @16:16

Edhe pse në muajin e kaluar i mbushi të 70-tat, trajneri i njohur...

AFRIKANI KAMARA

Dukagjini merr Abu Kamaran e Feronikelit

13 Shtator, 2017 @14:35

Sulmuesi i stinorit të kaluar te Feronikeli, Abu Razard Kamara,...

GJERMANIA F - KOSOVA F

Gjermanet mposhtin kosovaret

13 Shtator, 2017 @10:47

Në përballjen e parë në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese...

GRUPI A: BAYERN-ANDERLECHT

Bayern kalon Anderlechtin që mbeti me 10 lojtarë

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:49

Pas minutës së 11 të ndeshjes, Bayern mori kontrollin e lojës dhe...

GRUPI C: CHELSEA - QARABAG

Chelsea bindshëm ndaj Qarabagut

Foto: Squawka

12 Shtator, 2017 @22:45

Në rikthimin e tyre në Champions League pas 1 sezoni mungesë,...

GRUPI A: UNITED - BASEL

United rikthehet me fitore

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:43

Pas mungesës në Champions League vitin e kaluar, Manchester United...

GRUPI D: BARCELONA-JUVENTUS

Messi i shënon Buffonit, Barcelona fiton

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:39

Barcelona e ka nisur mbarë stinorin e ri të Ligës së Kampionëve,...

VLLAZNIA-FERONIKELI

Pas 48 ditësh, vjen fitorja e parë e Feronikelit

Foto: KFFeronikeli/Facebook

26 Tetor, 2017 @15:06

Feronikeli i është kthyer fitores. Djelmoshat e drejtuar nga...

PARA NDESHJES BESA - GJILANI

Skuadrat ‘e kuqe’ takohen në Pejë

26 Tetor, 2017 @9:45

Me fillim nga ora 13:30, në ‘Shahin Haxhiislami’ të Pejës Besa e...

PARA NDESHJES VLLAZNIA - FERONIKELI

Dueli i skuadrave ‘me mallë’ për fitore

26 Tetor, 2017 @9:30

Një nga dy ndeshjet që mbyllin xhiron e XII në Superligë...

MIREL JOSA

Josa lavdëron Dritën për lojën

Foto: prishtinafc.com

25 Tetor, 2017 @20:50

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, është shprehur të jetë i...

MILAZIM ZUZAKU

“Mungesa e Shabanit ndikoi”

25 Tetor, 2017 @20:19

Trajneri i Dritës, Milaim Zuzaku, ka thënë se ekipit të tij sot i...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga