Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

E ardhmja e ndritur

E ardhmja e ndritur

10 Korrik, 2016 @23:52

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos, pas triumfit në EURO 2016 në konferencën për shtyp pas ndeshjes ka thënë se e ardhmja e Portugalisë është e ndritur.

“Shyqyr Zotit e arritëm këtë. Familjes, gruas, nipave prej këtu ua çoj puthjet. Edhe babain e përshëndes. Ka ndërruar jetë, mirëpo besoj që na ka shikuar. Portugalia ka të ardhme të ndritur, por tash është koha për festë. Falenderoj çdo përkrahës tonë përgjatë EUROs,” kanë qenë disa nga fjalët e trajnerit të Portugalisë.

PORTIERI

Rekorderi Rui Patricio

10 Korrik, 2016 @23:46

Portieri i Portugalisë, Rui Patricio, është njeriu që ka...

EDER

Heroi në statistika

10 Korrik, 2016 @23:42

Statisikat e sulmuesit të Portugalisë, Eder, që shënoi golin...

FERNANDO SANTOS

Caku i arritur

10 Korrik, 2016 @23:33

Fernando Santos në prill të vitit 2015 ka thënë: “Caku që i...

JOSE MOURINHO

Lider i festës nga jashtë

10 Korrik, 2016 @23:08

Jashtë stadiumit, Jose Mourinho, është lider i festimeve të...

CRISTIANO RONALDO

Arritje madhore

10 Korrik, 2016 @22:49

Cristiano Ronaldo ka fituar trofeun e parë dhe më të çmueshëm me...

FERNANDO SANTOS

Inxhinieri fitues

10 Korrik, 2016 @22:40

Fernando Santos, përzgjedhësi i Portugalisë, ka arsyetuar gjithë...

CRISTIANO

Nuk mund të besojë

10 Korrik, 2016 @22:35

Cristiano Ronaldo pas lotëve të dëshpërimit është parë me lot...

KAMPIONI I RI I EUROPËS

Portugalia, kampione historike

10 Korrik, 2016 @21:14

Portugalia është triumfuese e EURO2016 me fitore minimale ndaj...

FINALJA

Pa Ronaldon

10 Korrik, 2016 @20:32

Portugalia ka mbetur pa lojtarin më të mirë të saj në finale të...

MËRGIM MAVRAJ

Mavraj i kthehet ekipit

10 Korrik, 2016 @18:51

Mërgim Mavraj është rikthyer te skuadra e tij nga Bundesliga,...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @15:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @11:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @12:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @14:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @15:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016