Të gjitha lajmet

BOKS

E arta e parë për Uzbekistanin

E arta e parë për Uzbekistanin

14 Gusht, 2016 @21:49

Hasanboy Dusmatov ka fituar të artën e parë në sportin e boksit në këtë olimpiadë.

Në finale, Dusmatov mposhti kolombianin Yuberjen Martinez me rezultat të plotë 3-0. Për Dusmatovin dhe Uzbekistanin ishte kjo e arta e parë në kategorinë flutur të lehtë, deri në 49kg.

Dusmatov kishte mposhtur amerikanin Nico Hernandez i cili mbeti me të bronztën, medalje e cila i takoi edhe kubanezit Joahnys Argilagos.

Të hënën zhvillohet finalja në kategorinë e rëndë, deri në 91kg ku për titullin olimpik do të luftojnë rusi Evgeny Tishchenko dhe Vasiliy Levit nga Kazakistani. Lufta nis në ora 12:15 pas mesnate.

ZHYTJE

Dominojnë kinezet

14 Gusht, 2016 @21:34

Edhe një herë zhytëset kineze kanë mbledhur medaljet në këtë...

I ARTË

Andy Murray përsëri kampion

15 Gusht, 2016 @1:59

Tenisti britanik Andy Murray ka mbrojtur titullin e kampionit...

SKERMË

Skerma mbyllet me Francën

14 Gusht, 2016 @23:50

Përfaqësuesja e Francës në disiplinën epee tek meshkujt u stolis...

TENIS

SHBA e Rusia të arta në dyshe

14 Gusht, 2016 @22:25

Bethanie Mattek-Sands dhe Jack Sock fituan finalen amerikane në...

GOLDEN LEAGUE

Nora dhe Distria, sjellin të bronztën për G’sarayin

27 Nëntor, 2017 @8:41

Dyshja e xhudisteve kosovare që mbrojnë ngjyrat e Galatasarayit në...

HAGUE GRAND PRIX JUDO

Akili mbetet pa medalje

18 Nëntor, 2017 @18:39

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, është mposhtur nga gjermani Anthony...

BEJSBOLL

Turnir i bejsbollit në Kosovë

18 Nëntor, 2017 @13:50

Përmes një njoftimi për media, është bërë i ditur organizimi i...

HAGUE GRAND PRIX 2017

Distria dhe Gjakova i sjellin dy të arta Kosovës

Foto: judoinside.com

17 Nëntor, 2017 @22:00

Xhudistet pejane përsëri kanë bërë më të mirën për vendin....

EUROPIANI U23/ PODGORICA 2017

Akil Gjakova, nënkampion europian

11 Nëntor, 2017 @17:21

Xhudisti i ri pejan, Akil Gjakova, ka arritur të merr medaljen e...

Të gjitha lajmet nga Të tjera