Të gjitha lajmet

KOSOVA - POLONIA

E mbyllim me të gjitha humbje

Foto: fiba.basketball

E mbyllim me të gjitha humbje

1 Korrik, 2018 @21:11

Kosova
Polonia
Kosova 70 : 103 Polonia
Erjon KASTRATI 21 pikë Karol GRUSZECKI 21 pikë

Pallati i Rinisë dhe Sporteve, Prishtinë.

Gjashtë ndeshje dhe gjashtë humbje është bilanci i Kosovës në kualifikime për Botërorin Kina 2019 - dhe natyrisht ekipi ynë eliminohet nga garat e mëtëtujeshme kualifikuese.

Rivali i sontëm, Polonia, me përvojë të madhe ka qenë më i mirë sesa Kosova përgjatë gjithë ndeshjes [70-103, rezultati përfundimtar], hiç çerekun e tretë kur Kosova i bëri ballë dhe e fitoi këtë pjesë të lojës 25-23.

Erjon Kastrati

Te Kosova, dyshja Erjon Kastrati dhe Dardan Berisha, përsëri kanë qenë më të dalluarit. Kastrati ka përfunduar ndeshjen me 21 pikë të shënuara dhe 5 asistime, ndërsa Dardani me 17 pikë, 6 asistime, 4 kërcime dhe 4 topa të rrëmbyer.

TABELA dhe NDESHJET

Nga të rinjtë, rast kanë pasur sonte të tregojnë veten Valon Bunjaku, Muhamedali Janjeva e Rinor Peci. Nga këta vetëm Bunjaku u regjistrua në koshashënues, duke shënuar 5 pikë, kurse Dardan Kapiti që llogaritet shpresë e madhe e Kosovës për të ardhmen, kreu ndeshjen me 4 pikë, 7 kërcime në 30 minuta lojë sa i dha Brad Greenberg hapësirë.

Kosovo vs Poland

Polonia, e cila siguroi kualifikimin e mëtutjeshëm, lojtar më efikas sonte e ka pasur Karol Gruszeckin me 21 pikë, ndërsa përveç tij edhe 3 lojtarë tjerë kanë shënuar pikë dyshifrore, prej të cilëve Maciej Lampe shënoi më së shumti, 17 pikë por edhe 10 kërcime.

5-SHET

5-shet startuese: Kosova - Polonia

BOROZANI / Arian Paçarizi

1 Korrik, 2018 @19:32

Para se të fillojë ndeshja ndërmjet Kosovës dhe të Polonisë,...

QENDRA

Mavericks forcohet me qendrën nga Clippersi

Foto: nba.com

1 Korrik, 2018 @10:25

Skuadra nga Teksasi, Dallas Mavericks, më në fund ka arritur...

NGA HOUSTON

Trevor Ariza te Phoenix Suns

Foto: nba.com

1 Korrik, 2018 @10:21

Trevor Ariza ishte në statusin e lojtarit të lirë, derisa ka...

RUDY GAY

Gay vazhdon kontratën me Spurs

Foto: nba/fb

1 Korrik, 2018 @10:18

San Antonio Spurs, ka arritur marrëveshje me basketbollistin i cili...

THE FUTURE OF KING

LeBron fluturon në LA

REUTERS/Arkiv

1 Korrik, 2018 @8:37

I la pushimet familjare në Karaibe dhe fluturoi drejt Los Angelesit....

CHRIS PAUL

Vazhdon për të kryer punën e mbetur

Foto: nba.com

1 Korrik, 2018 @8:24

Mediat e ndryshme amerikane kanë raportuar se Chris Paul do të...

KEVIN DURANT

Edhe 2 vjet

REUTERS/Arkiv

1 Korrik, 2018 @8:22

Njëri ndër basketbollistët më të mirë në NBA aktualisht, Kevin...

FEDERATA E BASKETBOLLIT

Nesër nis kampi nacional

BOROZANI/A. P.

1 Korrik, 2018 @8:00

Të hënën do të filloj Kampi Nacional i Federatës së...

NJOFTIMI PËR LOJËN E RADHËS

Nesër, biletat falas ndaj Polonisë

BOROZANI/ A. P.

30 Qershor, 2018 @15:06

Të dielën me fillim nga ora 20:30 në palestrën e vogël të...

5-SHET

5-shet startuese: Kosova - Polonia

BOROZANI / Arian Paçarizi

1 Korrik, 2018 @19:32

Para se të fillojë ndeshja ndërmjet Kosovës dhe të Polonisë,...

NJOFTIMI PËR LOJËN E RADHËS

Nesër, biletat falas ndaj Polonisë

BOROZANI/ A. P.

30 Qershor, 2018 @15:06

Të dielën me fillim nga ora 20:30 në palestrën e vogël të...

KOSOVA-HUNGARIA

Mbetemi pa fitore

Foto: fiba.basketball

28 Qershor, 2018 @21:06

Përkundër se dhanë mjaft shpresa në pjesë të parë, çereku i...

PJESA E PARË: KOSOVA-HUNGARIA

Shenjat e fitores, pas 20 minutave të para

BOROZANI/ G. P.

28 Qershor, 2018 @20:19

Përkundër se filloi dobët, me kalimin e kohës Kosova ka arritur...

STARTUESIT: KOSOVA-HUNGARIA

5-shet startuese: Kosova-Hungaria

BOROZANI/ G. P.

28 Qershor, 2018 @19:03

Para se të fillojë ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Hungarisë,...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019