Të gjitha lajmet

ARSENAL - LEICESTER

E nisin pa Sanchezin

E nisin pa Sanchezin

11 Gusht, 2017 @11:41

Arsenal
Leicester City
Arsenal : Leicester City

Sonte në 20e45. Emirates, Londër.

Alexandre Lacazette dhe Sead Kolasinac mund të debtojnë sonte për Arsenalin në ndeshjen e parë të xhiros së parë të stinorit të ri të Premier Ligës, por ylli i ekipit, Alexis Sanchez, jo.

wen

Kiliani ka tendosje muskujsh të barkut dhe është thuajse plotësisht e sigurt që nuk do të paraqitet në përballjen e sontme në Emirates, ndaj Leicester Cityt.

Arsenal, mund të ketë edhe mungesa të tjera të konsiderueshme në ekip para duelit. Laurent Koscielny është i suspenduar - nuk luan sigurt, ndërsa Per Mertesacker, Mesut Ozil, Jack Wilshere dhe Aaron Ramsey janë në mungesë të kondicionit fizik dhe s’besohet që do të startojnë, ka shkruar BBC Sport sot.

NDESHJET E XHIROS I

Në anën tjetër, edhe Leicester nuk do të mund të llogaris te 2 lojtarë të saj. Danny Drinkwater dhe Vicente Iborra nuk do të jenë në dispozicion të trajnerit Craig Shakespare për shkak të problemeve me muskuj.

Te Leicester mund të debutojë përforcimi i kësaj vere, sulmuesi i ri dhe i talentuar nga Nigeria, Kelechi Iheanacho, që erdhi nga Manchester City.BASTORET:

Fitorja e Arsenalit 1.5
Barazimi 4.6
Fitorja e Leicesterit 6.75

NË TETOVË

Shkëndija e nis me derbi

Foto: kfshkendija.com

11 Gusht, 2017 @11:37

Liga e Parë e Maqedonisë në futboll nis nesër me derbin e madh...

KOMUNIKATË NGA ANFIELD

Liverpool i vendosur

11 Gusht, 2017 @11:00

Një ditë para ndeshjes së parë të stinorit të ri të Premier...

MIQËSORE NË DRENAS

Prova gjenerale e Feronikelit, sot

11 Gusht, 2017 @9:54

Dy herë kampioni i Kosovës, Feronikeli, ka bërë të ditur se sot...

NURUDEEN ORELESI

Vllaznia zyrtarizon Orelesin e Skënderbeut

11 Gusht, 2017 @9:03

Skuadra e Vllaznisë së Shkodrës ka zyrtarizuar mesfushorin me...

SUPERKUPA E KOSOVËS 2017

Çmimet e biletave për ndeshjen e Superkupës së Kosovës

Pamje nga Superkupa e vitit të kaluar, kur Prishtina mposhti Feronikelin në Pejë/ Foto: prishtinafc.com

10 Gusht, 2017 @14:45

FFK dhe Lidhja Rajonale e Futbollit të Gjilanit përmes një...

SULMUESI I RI

Shend Kelmendi zyrtarizohet, nënshkruan 3 vjet më Skënderbeun

10 Gusht, 2017 @14:33

Lojtari i deridjeshëm i Prishtinës, që mbeti pa ekip në muajin...

FIFA RANKING, GUSHT 2017

Kuqezinjtë s’lëvizin nga vendi

10 Gusht, 2017 @14:23

Kombëtarja shqiptare në futboll nuk ka lëvizur nga pozita e saj...

FIFA RANKING, GUSHT 2017

Edhe një rënie e Kosovës në FIFA

10 Gusht, 2017 @14:12

Sot FIFA ka publikuar renditjen e radhës mujore për ekipet...

NË TIRANË

Partizani me mesfushor nga Panama!

10 Gusht, 2017 @13:53

Skuadra e Partizanit të Tiranës ka zyrtarizuar lojtarin e ri të...

NË PRIZREN

Liria merr edhe portierin e Tiranës

10 Gusht, 2017 @13:35

Skuadra nga Prizreni, Liria, ka kapur edhe një lojtar nga...

LEICESTER - M.CITY

Edhe një fitore për Cityn

18 Nëntor, 2017 @18:24

Manchester City ka shënuar fitoren e gjashtë në udhëtim këtë...

WBA - CHELSEA

Poker i Chelseat ndaj Albionëve

18 Nëntor, 2017 @18:22

Eden Hazard ka pasur një super-paraqitje ndaj West Bromwich Albion....

LIVERPOOL - SOUTHAMPTON

Salah vazhdon me të vjetrën

18 Nëntor, 2017 @18:12

Mohamed Salah ka shënuar dy herë në fitoren 3-0 të Liverpool ndaj...

ARSENAL - SPURS

Mustafi shënon, Arsenali fiton!

18 Nëntor, 2017 @15:22

Me fitoren e Arsenalit është mbyllur derbi i Londrës Veriore,...

ANALIZË

5 për fundjavë!

BOROZANI/ O. Kraja

18 Nëntor, 2017 @8:00

1. Arsenal – Tottenham (e shtunë, ora 1e30) Që nga ‘të...

Të gjitha lajmet nga Premier League