Të gjitha lajmet

BERNARD CHALLANDES

E njoh dëshirën dhe zjarrin e popullit të Kosovës

E njoh dëshirën dhe zjarrin e popullit të Kosovës

2 Mars, 2018 @12:30

Selektori i ri i Kosovës, Bernard Challandes, në deklaratën e tij të parë për shtyp në detyrën e re, pasi që është prezentuar para gazetarëve, ka bërë të ditur se njeh dëshirat dhe zjarrin e Kosovës.

“E njoh shumë mirë dëshirën dhe zjarrin e popullit të Koosvës. Falemnderit për besimin! Kjo është sfidë e madhe për mua. Duhet të krijojmë familje të madhe ekipore. Më e rëndësishmja është tash që Kosova të jetë e bashkuar,” ka thënë fillimisht sot zvicerani 66 vjeçar, që më parë ka qenë selektor i Armenisë.

ORARI DHE TABELA - LIGA E KOMBEVE

Challandes ishte shkarkuar nga posti i trajnerit të Armenisë pas humbjes së pësuar nga Shqipëria në Elbasan Arena, kur kuqezinjtë e Gianni de Biasit atëherë, kishin kthyer rezultatin prej 0-1 në 2-1 për të shtuar gjasat për kualifikim drejt EURO 2016.

Krijimi i ekipit të madh - CHALLANDES

Zvicerani tash do të ulet në postin e lënë zbrazët nga selektori Albert Bunjaki, që u largua në tetor të vitit të kaluar.

“Sot nuk do të flas për kualifikimet, por vetëm për krijimin e ekipit të mirë. Duhet të krijojmë ekip të madh, ka shqiptarë kosovarë që luajnë jashtë dhe është detyrë e jonja që t’i ftojmë ata. Me zgjedhje të mirë individuale do të arrijmë ekip që duam,” ka thënë ndër të tjera ai.

Challandes pritet që shpejt të publikojë listën e të ftuarve për miqësoret e marsit, ndërsa Telegrafi ditë më parë ka bërë të ditur se rroga mujore e tij do të jetë 20 mijë euro në muajt e parë dhe nëse arrin rezultate të mira ajo mund t’i shtohet edhe për 10 mijë tjera në vazhdim të kontratës, pasi që 66 vjeçari ka nënshkruar kontratë 2 + 2 vjeçare me FFK-në.

SELEKTORI I RI

Zyrtarizohet Bernard Challandes

2 Mars, 2018 @12:14

Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, është dukur të jetë i kënaqur...

TRAJNERI I RI

Bernard Challandes, trajner i Kosovës

2 Mars, 2018 @10:44

Tashmë ka mbetur vetëm të zyrtarizohet. Zvicerani Bernard...

LAS PALMAS - BARCELONA

Barcelona gabon, ‘rihapet’ kampionati?

1 Mars, 2018 @23:11

Duket se është rihapur kampionati në Spanjë! 3 barazimet e...

ARSENAL - CITY

City lehtë ndaj Arsenalit

1 Mars, 2018 @22:45

Në një ‘Emirates’ të zbrazur, City me lehtësi e ka mposhtur...

KUPA E TURQISË

3 të kuq, 4 gola, finalisti në ndeshjen tjetër

1 Mars, 2018 @20:49

Njëri ndër derbit e mëdhenjë të Stambollit, ndërmjet Besiktasit...

NEYMAR

Do të operohet

1 Mars, 2018 @15:54

Sulmuesi i PSG-së, Neymar, do të operohet pasi që ka pasur lëndim...

ROBIN VAN PERSIE

300 nga Van Persie

1 Mars, 2018 @11:11

Ylli veteran i Feyenoordit, Robin Van Persie, dje duke shënuar në...

ATLETICO-LEGANES

Griezmannia! 4 gola, 4 pikë presion Barçës

28 Shkurt, 2018 @23:53

Sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, në tre...

MILAN, FINALIST

Strakosha mbron dy penallti, por Milan shkon në finale

28 Shkurt, 2018 @23:32

Përkundër se portieri i kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha,...

COPPA ITALIA: 1/2

Juventusi në finale për të katërtën herë radhazi

28 Shkurt, 2018 @19:37

Me rezultat të njëjtë si në ndeshjen e parë, edhe sonte Juventus...

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

29 Mars, 2018 @13:39

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të...

PORUGALIA-HOLANDA

Kampioni Evropian, pëson pas një viti

Foto: uefanationsleague

26 Mars, 2018 @21:40

Është dashur që të kalojë një vit kalendarik, që Portugalia...

EDON ZHEGROVA

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

21 Mars, 2018 @21:54

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që...

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 Mars, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren...

FTESAT E PANUCCIT

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

Foto: FSHF

16 Mars, 2018 @12:27

Selektori i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka bërë të...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve