Të gjitha lajmet

EUROPIAN CHAMPIONSHIP WARSAW 2017

E pandalshme, e arta e tretë radhazi në europian

E pandalshme, e arta e tretë radhazi në europian

20 Prill, 2017 @18:16

Majlinda Kelmendi pak më parë ka triumfuar në finalen e Kampionatit Europian të xhudos, duke u kurorëzuar për herë të tretë me radhë me medalje të artë.

Kelmendi në finale ka mposhtur rusen Alesya Kuznetsovan, në kategorinë e saj, nën 52 kilogramë, për të shkëlqyer me të artën e radhës, kësaj radhe në Varshavë të Polonisë.

Në të njejtën kategori, ka garuar edhe Distria Krasniqi, por ajo është mposhtur në luftën për të arritur në vend të tretë, kur në duelin e parë të repechage u mposht nga izraelitja, Gili Cohen.

MEMORANDUMI

FHK 210 mijë euro nga Ministria

18 Prill, 2017 @15:02

Ministria përkatëse e Kosovës në memorandumin e nënshkruar me...

KUPA E KOSOVËS

Final Four i hendbollit në Prishtinë

BOROZANI/D.S./Arkiv

18 Prill, 2017 @14:59

Katër skuadra kanë siguruar Final Fourin e Kupës së Kosovës në...

BAHRAIN GP

Vettel triumfon në Bahrein

16 Prill, 2017 @19:07

Fillimi i furrishëm i stinorit për Ferrarin ka vazhduar edhe sot...

EUROPIANI U23/ PODGORICA 2017

Akil Gjakova, nënkampion europian

11 Nëntor, 2017 @18:21

Xhudisti i ri pejan, Akil Gjakova, ka arritur të merr medaljen e...

BOKS

I pamëshirshmi Joshua, fiton dhe mbron titujt

29 Tetor, 2017 @0:13

Me sukses është mbyllur edhe meçi i 20 në karrierë për Anthony...

ATLETIKË

Themelohet KA Lidhja e Prizrenit

24 Tetor, 2017 @8:39

Në Prizren është themeluar klubi i ri i atletikës, Lidhja e...

GOLF

Takim i rëndësishëm i golfistëve kosovarë me ata të diasporës

23 Tetor, 2017 @13:29

Me datat 21 dhe 22 tetor 2017 në Gjermani janë mbledhur për herë...

PËR TOKIO 2020

Lista e përfituesve të bursave olimpike

Foto: KOK

17 Tetor, 2017 @8:49

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka përzgjedhur 19 sportistë që...

Të gjitha lajmet nga Të tjera