Të gjitha lajmet

DRITA-VLLAZNIA

E pesta me radhë, marshimi i Dritës vazhdon

Foto: DritaFC/fb

E pesta me radhë, marshimi i Dritës vazhdon

15 Prill, 2018 @15:32

Drita
Vllaznia
Drita 2 : 0 Vllaznia
Fidan GËRBESHI 10' PEN., Drilon MUSAJ 40'

Stadiumi i qyteit, Gjilan

Me hapa të sigurt drejt titullit! Seria e Dritës tashmë shkon në pesë fitore radhazi në pesë xhirot e fundit të Superligës, ndërsa gjilanasit sot mposhtën Vllazninë me rezultat 2-0.

Pas një penalltie në fillim të ndeshjes, të cilën e shënoi Fidan Gërbeshi, u kuptua që Drita do të shkonte lehtë në fitoren e radhës.

TABELA AKTUALE

E këtë fakt e lehtësoi edhe më shumë lojtari i Vllaznisë, Elbasan Thaqi, që u ndëshkua me të kuqe pas gjysmë ore lojë, e pak më vonë Drilon Musaj i Dritës me goditje nga largësia thuajse vulosi fitoren, 2-0.

Me këtë fitore, Drita tash ka 53 pikë, 3 më shumë se Prishtina ndjekëse e parë dhe si duket e vetme serioze, ndërsa Vllaznia vështirëson punët për mbijetesë.

LIRIA

Humbja e parë e stinorit në shtëpi

BOROZANI/A.P.

15 Prill, 2018 @0:05

Pas 27 xhirove të zhvilluara, Liria e Prizrenit, për herë të...

TOTTENHAM - CITY

City fiton, por ende nuk feston

Foto: Premier League

14 Prill, 2018 @21:37

Pas 3 humbjeve radhazi në Premier League e Champions League,...

WOLVERHAMPTON WANDERERS

Pas 6 vitesh, kthehen në Premier Ligë!

Foto: bbc/getty

14 Prill, 2018 @20:56

Edhepse nesër zhvillojnë ndeshjen e xhiros së XXXXIII të...

BAYERN-M'GLADBACH

Viktima e radhës, Monchengladbach

14 Prill, 2018 @20:08

Borussia Monchengladbach ishte viktima e radhës së kampionëve...

LIVERPOOL-BOURNEMOUTH

Salah briliant, arrin 40-shen

Fotot: premierleague/fb

14 Prill, 2018 @19:52

Liverpool ka shënuar fitore rutinore ndaj Bournemouthit sot, 3-0,...

2 KORRIKU - KEK

KEK-u rikthen kreun

14 Prill, 2018 @17:43

Liga e Parë e Kosovës ka hyrë në fazën më të rëndësishme të...

LIRIA - LLAPI

Fitore e Llapit ndaj Lirisë në Prizren

Foto: http://llapifc.com

14 Prill, 2018 @15:59

Në një mot tejet të mirë dhe në një fushë shumë të...

DRENICA - FLAMURTARI

Denis Peposhi për fitoren e Drenicës

14 Prill, 2018 @15:55

Me dy gola të Denis Peposhit, skuadra e Drenicës ka arritur të...

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

19 Prill, 2018 @16:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i...

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 Prill, 2018 @7:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale...

ISA SADRIU

S’do të ishte befasi po të arrinim

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:59

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu, në deklaratën e tij pas...

MIREL JOSA

Nuk ka favorit në finale

Fotot: prishtinafc.com

18 Prill, 2018 @20:51

Pas kualifikimit të ekipit në finale të Kupës së Kosovës, Mirel...

KUPA E KOSOVËS

Gojani: S’kemi çfarë të humbim në finale, synojmë Kupën

Foto: FC Prishtina

18 Prill, 2018 @16:47

Përveç Sadat Pajazitit, për Supersport pas arritjes së finales u...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga