Të gjitha lajmet

BESA - PËRLEPNICA

E treta radhazi, Besa mposht Përlepnicën

E treta radhazi, Besa mposht Përlepnicën

14 Prill, 2017 @13:01

Besa Futsal
Përlepnica Futsal
Besa Futsal 5 : 1 Përlepnica Futsal

Palestra "Karagaç" - Pejë

Pa shumë probleme, Besa shënoi fitore në takimin e xhiros XV ndaj Përlepnicës në ‘Karagaç’, fitore kjo që ishte e treta me radhë për skuadrën pejane.

Pejanët e dominuan plotësisht takimin dhe rezultat final i ndeshjes ishte 5-1.

Duke qenë në epërsi në pjesën më të madhe të ndeshjes, pejanët i dhanë hapësirë edhe lojtarëve të ri në moshë si Ermir Kryeziu, Nik Laski, Melos Kelmendi, Atdhe Dauti e Erik Mehmeti, për ta marrë përvojën e duhur në Superligën e Kosovës në futsall.

Kjo fitore e mban Besën në vendin e dytë, derisa Përlepnica ndodhet në vendin e shtatë.

TABELA AKTUALE FUTSALL SUPERLIGA

JUBILE

Besart Berisha 100! Super rekordi i sulmuesit kosovar

14 Prill, 2017 @12:49

Sulmuesi i Kosovës, Besart Berisha, ka vërtetuar cilësinë e tij...

ABRASHI @ KICKER

Abrashi për Kicker, Freiburg pranë garave europiane

Foto: via Kicker.de

14 Prill, 2017 @9:39

Skuadra e Freiburgut është në rrugë të mirë për të siguruar...

LYON-BESIKTAS

Lyon shfrytëzon gabimet e Besiktasit për rikthim

Foto: europaleague

13 Prill, 2017 @22:30

Futbollistët e Besiktasit kanë qenë shumë afër të dalin...

ANDERLECHT - UNITED

Barazim në Belgjikë, gjithçka vendoset në ‘Old Trafford’

13 Prill, 2017 @21:59

Me barazim 1-1 u mbyll sfida e parë çerekfinale mes Anderlechtit...

CELTA-GENK

Celta fiton, por Genk shpreson

Foto: europaleague

13 Prill, 2017 @21:58

Celta Vigo ka arritur të rikthehet shpejtë dhe fuqishëm pas golit...

PLAY OFF

Përcaktohen finalistët në Play Off-in e futsallit

23 Maj, 2018 @11:13

Pasi i fituan ndeshjet e para në shtëpi, Feniksi e Liburni kaluan...

PUBLIKOHEN DATAT

Afati kalimtar dhe stinori i ri

BOROZANI/ D. S.

21 Maj, 2018 @12:18

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se...

GAME 1: LIBURNI - BESA

Liburni triumfon në duelin e parë

BOROZANI/ G. P.

17 Maj, 2018 @21:37

Skuadra nga Gjakova, Liburni, ka arritur të shënojë fitore në...

GAME 1: LIBURNI - BESA

Liburni nis mbrojtjen e titullit në shtëpi

Foto: FC Liburn

17 Maj, 2018 @9:45

Me fillim nga ora 21:00, sonte Liburni nis mbrojtjen e titullit me...

GAME 1: FENIKSI - PRISHTINA

Feniksi fiton gjysmëfinalen e parë

Foto: FC Feniks

17 Maj, 2018 @9:33

Në ndeshjen e parë të serisë gjysmëfinale në Superligën e...

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga