Të gjitha lajmet

BURNLEY - UNITED

E treta radhazi, United fiton ndaj Burnleyt

E treta radhazi, United fiton ndaj Burnleyt

23 Prill, 2017 @16:16

Burnley
Manchester United
Burnley 0 : 2 Manchester United
A.Martial 21', W.Rooney 39'

Turf Moor

Përkundër 8 ndryshimeve nga formacioni i së enjtes mbrëma dhe disa mungesave të theksuara për shkak të lëndimeve, Manchester United shënoi fitore në udhëtim te Burnley.

‘Djajtë e Kuq’ fitoren e siguruan në pjesën e parë me golat e Anthony Martialit dhe Wayne Rooneyt, dyshe kjo që nuk kishte startuar që një kohë të gjatë.

Në pjesën e dytë, ndeshja ishte më e qetë dhe gola nuk pati, duke bërë kështu që takimi të mbyllet me rezultatin final 0-2, rezultat ky që e afron Unitedin shumë me vendin e 4.

TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE

11-SHET STARTUESE

Formacionet zyrtare: Trepça 89 - Trepça

BOROZANI./ A.P

23 Prill, 2017 @13:57

Trepça 89: Hajdini, Islami, Sambou, Izmaku, Potoku, Maloku, Broja,...

11-SHET STARTUESE

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

BOROZANI/ A.P

23 Prill, 2017 @13:52

Drenica: Sadiku, Sh.Lushtaku, Geci, Cakaj, Bejta, Gashi, Nebiu,...

SOKOL CIKALLESHI

Gol e asist nga Cikalleshi në fitore

23 Prill, 2017 @13:43

Sulmuesi i Akhisarit, Sokol Cikalleshi, sot ka shënuar një gol dhe...

FIORENTINA - INTER

Festival golash, Fiorentina përmbys Interin

22 Prill, 2017 @21:43

Ishim dëshmitarë të një prej ndeshjeve më të bukura të sezonit...

FA CUP

Tottenhami dominon, Chelsea arrin finalen

22 Prill, 2017 @19:10

Finalisti i parë i FA Cup është Chelsea. Skuadra e Antonio Contes...

DINAMO ZAGREB - HAJDUK

Pas 9 vitesh, Hajduk triumfon në Maksimir

22 Prill, 2017 @18:27

Skuadra e Hajdukut të Splitit ka triumfuar në derbin e madh kroat...

GJILANI

Edhe dy vite me Gjilanin

22 Prill, 2017 @16:48

Skuadra e Gjilanit do ta ketë në krye të saj edhe për dy vitet e...

ARBNOR MORINA

Morina: “Pak prishtinali kanë mbetur në bankën e Prishtinës”

22 Prill, 2017 @16:40

Pas humbjes së sotme ndaj Prishtinës, trajneri i Gjilanit, Arbnor...

FA CUP

Tottenhami dominon, Chelsea arrin finalen

22 Prill, 2017 @19:10

Finalisti i parë i FA Cup është Chelsea. Skuadra e Antonio Contes...

MANCHESTER UNITED

Përfundon sezoni për Zlatanin

21 Prill, 2017 @16:22

Në takimin e mbrëmshëm që United e fitoi ndaj Anderlechtit,...

HARRY REDKNAPP

Nuk pagohet nëse bie ekipi

20 Prill, 2017 @10:02

Trajneri që ditë më parë u emërua në krye të Birmingham Cityt,...

PROFESSIONAL FOOTBALL ASOCIATON

Ekipi i stinorit në Premier Ligë, nga PFA

20 Prill, 2017 @9:35

Shoqata e Futbollistëve Profesionist (PFA) të Premier Ligës ka...

MICHAEL KEANE

Mourinho kërkon mbrojtësin e Burnleyt

Pa u bërë tre vite të plota që u shit nga Manchester United te Burnley, kërkohet rikthimi i tij në ekip! Michael Keane, shembull si luftohet

19 Prill, 2017 @9:39

I lindur në Stockport në janar të vitit 1993 dhe ish-talent i...

Të gjitha lajmet nga Premier League