Të gjitha lajmet

EKIPI NR. 1 dhe NR. 2 I STINORIT

E’basket zgjedh ekipin e stinorit 16/17 në Superligë

E’basket zgjedh ekipin e stinorit 16/17 në Superligë

25 Maj, 2017 @11:39

Drilon Hajrizi është vendori i vetëm në ekipin e vitit sipas Eurobasket.com, ndërsa 5-shen e parë e përbëjnë katër lojtarë të Sigal Prishtinës dhe një i Bashkimit.

Jabarie Hinds (Prishtina), Justin Black (Bashkimi), Drilon Hajrizi (Prishtina), Mike Moser (Prishtina)dhe Nenad Delic (Prishtina) përbëjnë pesëshen më të mirë të vitit.

Ndërsa ekipi i dytë i vitit përbëhet nga: Robert Abramovic (Peja), Marko Popovic (Bashkimi), Samir Zekiqi (Trepça), Kayel Locke (Bashkimi) dhe Alban Veseli (Peja).info:

Eurobasket.com zgjedh lojtarët e vitit sipas formulës së tyre statistikore.

MIKAILE TMUSIC

Tmusic në rehabilitim

BOROZANI/ A. P.

25 Maj, 2017 @9:48

Basketbollisti i Bashkimit, Mikaile Tmusic, i lënduar në ndeshjen e...

LAST 10 CHAMPIONS

Kampionët e 10 viteve të fundit në Superligë

BOROZANI/ A. P.

25 Maj, 2017 @8:29

Me fitore ndaj Bashkimit mbrëmë, Sigal Prishtina vulosi titullin e...

BASHKIMI

Asnjëherë më afër titullit

BOROZANI/ A. P.

25 Maj, 2017 @8:14

Trofeu i kampionit të Kosovës, përsëri i ka ikur Bashkimit. Një...

URIMI

Constantinides uron Prishtinën në shqip

24 Maj, 2017 @20:11

Njëri prej urimeve të para për shpalljen kampion të skuadrës së...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Prishtina shpallet kampione në Prizren

BOROZANI

24 Maj, 2017 @19:39

Sigal Prishtina është kampione e stinorit 2016/17 të Superligës...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Ç3: Epërsi e ngushtë e Prishtinës para çerekut të fundit

BOROZANI

24 Maj, 2017 @19:11

Me tripikëshin e Jabarie Hinds në sekondat e fundit, Sigal...

LIVE

Bashkimit i lëndohet një lojtar

BOROZANI/ Arian Paçarizi

24 Maj, 2017 @19:05

Skuadra e Bashkimit pjesën e mbetur të ndeshjes kundër Sigal...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Ç2: Gjithçka e barabartë në pjesën e parë

Foto: Borozani

24 Maj, 2017 @18:30

Pas 20 minutave lojë, rezultati i ndeshjes Bashkimi-Prishtina...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Ç1: Epërsi e Prishtinës pas 10 minutave

Foto: Borozani

24 Maj, 2017 @18:19

Pas 10 minutave lojë në Prizren, rezultati shënon 13-17 në të...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Publikohen pesëshet startuese

Foto: Borozani

24 Maj, 2017 @17:51

Janë publikuar skuadrat startuese të Bashkimit e Prishtinës në...

KUPA E KOSOVËS: ÇEREKFINALET

Çiftet çerekfinale të Kupës së Kosovës

21 Dhjetor, 2017 @14:58

Me përballjet e djeshme të Kupës së Kosovës në basketboll,...

KUPA E KOSOVËS: TREPÇA-UNITED

Trepça kalon në çerekfinale

BOROZANI/ A. P.

21 Dhjetor, 2017 @14:36

Skuadra e Trepçës ka shënuar fitore në ndeshjen e mbrëmshme të...

KUPA E KOSOVËS: LIPJANI - BOREA

Borea në çerekfinale

BOROZANI/ Arkiv

20 Dhjetor, 2017 @23:11

Skuadra pejane Borea, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 93-111, e...

KUPA E KOSOVËS: PEJA-KALAJA

Kalaja historike, eliminon Pejën nga Kupa

Pamje nga ndeshja e sontme, Peja-Kalaja/ BOROZANI/ A. P.

20 Dhjetor, 2017 @20:05

Skuadra e Pejës që është në krizë financiare këtë stinor,...

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 14

Martin kryeson TOP 10 në xhiron e fundit të vjeshtës

Foto: fibaeuropecup

20 Dhjetor, 2017 @19:40

Basketbollisti amerikan i Sigal Prishtinës, Wayne Martin, ka arritur...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga