Të gjitha lajmet

DYSHJA E MESFUSHËS

Zyrtarisht nënshkruajnë, prej Lirisë në Durrës

BOROZANI / Arkiv

Zyrtarisht nënshkruajnë, prej Lirisë në Durrës

13 Qershor, 2018 @13:39

Edhe dy lojtarë, janë larguar nga Liria.

Me përfundimin e stinorit në Superligën e Kosovës në futboll, skuadra prizrenase Liria, i humbi 5 lojtarë deri më tani.

a

Në këtë list së fundi u shtuan edhe dy lojtarë, Roni Gashi dhe Florent Avdyli.

Që të dy lojtarët u transferuan te skuadra e Teutës në Shqipëri, ku në krye të skuadrës është Bledi Shkëmbi, i cili poashtu ishte trajneri i Lirisë në stinorin e kaluar.

Liria stinorin e kaluar e mbylli në pozitën e pestë me 48 pikë të grumbulluara, ndërsa deri më tani nga skuadra janë larguar lojtarët si: Meriton Korenica, Mevlan Zeka, Artur Magani, Edvan Bakaj dhe Stefan Kocev.

FERNANDO HIERRO

Kuptohet zëvendesëuesi i Lopeteguit

Foto: uefa.com

13 Qershor, 2018 @13:25

Ish trajneri i Bolton Wanderersit dhe legjenda e Real Madridit,...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Mario Kempes

Fotot: GoogleImages/AllSport/WorldSoccer/

13 Qershor, 2018 @12:39

Ernie Brandts është një emër që kurrë nuk keni dëgjuar dhe nuk...

BOTËRORI 2026

3 shtete do të organizojnë Botërorin 2026

13 Qershor, 2018 @11:59

Posa u caktua se ku do të organizohet Kupa e Botës 2026. Shtetet e...

SHKARKOHET

Real Madrid lë Spanjën pa selektor

13 Qershor, 2018 @11:40

Një ditë para fillimit të Kupës së Botës, Spanja e shkarkoi...

PERU

Të varur nga veteranët

Fotot: GoogleImages/ Reddit/

13 Qershor, 2018 @9:44

Po të pyesni dikë të ju përmend dhjetë kombëtaret më të mira...

VIKINGËT

Kapaciteti i limituar danez

Foto: GoogleImages/

12 Qershor, 2018 @19:15

A është punë e kryer? 1992 Çfarë ndjenje është kur ke...

FRANCA

‘Dridhet’ Franca, lëndohet Mbappe

12 Qershor, 2018 @16:53

‘Dridhet’ Franca, lëndohet Mbappe! Është ky lajmi i fundit që...

JULEN LOPETEGUI

Pas Botërorit, te Reali

12 Qershor, 2018 @16:03

Real Madrid ka vendosur. Ndërsa marrëveshja është arritur. Julen...

TREKOLORËT

Titulli ose largimi

12 Qershor, 2018 @15:57

Kampionët e Botës nga viti 1998, me përbërjen e ekipit duhet të...

FARAONËT

Sa varen nga Mohamed Salahu?

Fotot: GoogleImages/

12 Qershor, 2018 @14:22

Ndonëse vendi i parë afrikan që ka marrë pjesë në një Kupë...

BALLKANI

Ballkani me përforcim nga Maqedonia

BOROZANI

12 Qershor, 2018 @12:36

Pas inkuadrimit në Superligë, skuadra e Ballkanit është një nga...

SHORTI I UEL

Edhe Prishtina në Gjibraltar

12 Qershor, 2018 @12:07

Prishtina ka kuptuar kundërshtarin e saj në raundin preliminar të...

SHORTI

Drita mëson kundërshtarin

Foto: KFDrita/fb

12 Qershor, 2018 @11:04

Kampionia e Kosovës në futboll, Drita, ka mësuar kundërshtarin e...

NGA LIRIA

Kocev kthehet në Maqedoni

BOROZANI/ A.P

11 Qershor, 2018 @23:00

Mbrojtësi i krahut i deritashëm i Lirisë, Stefan Kocev, është...

NË DURRËS

Teuta në përgatitje, synon dy lojtarë të Lirisë

BOROZANI/ D. S.

11 Qershor, 2018 @13:30

Me kalimin e trajnerit të Lirisë nga stinori i kaluar, Bledi...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga