Të gjitha lajmet

TARRAGONA 2018

Edhe Akili i artë në Tarragona

Akil Gjakova, pas betejës finale/ Foto: KOK

Edhe Akili i artë në Tarragona

28 Qershor, 2018 @16:40

Xhudoja vazhdon të mbretërojë nëpër botë. Pas medaljeve të djeshme të fituara nga vajzat, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi, sot medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare për Kosovën e ka fituar Akil Gjakova.

Gjakova ka kaluar në çerekfinale spanjollin Javier Ramos Ramirez me ippon. Pas tij, në gjysmëfinale ka mposhtur Mohamed Mohyelinin nga Egjipti, me wazzari.

Ndërsa në finalen e Tarragona 2018, Akil Gjakova ka pasur punë me turkun Bilal Ciloglu, të cilin e kaloi me ippon, për të arritur të artën e tretë në total për Kosovën dhe të parën për te në këtë lloj turneu.

LOJËRAT MESDHETARE TARRAGONA 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

27 Qershor, 2018 @17:51

Kanë ardhur medaljet e para për Kosovën në Lojërat Mesdhetare...

DUELET KUALIFIKUESE

Mësohen rivalët e Kosovës në kualifikime

Foto: FHK

19 Qershor, 2018 @15:41

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencë të femrave të martën...

CANADIAN GP

Vettel në krye

Foto: via BBC & F1/twitter

10 Qershor, 2018 @21:30

Sebastian Vettel ka fituar garën për Çmimin e Madh të Kanadës...

ROLAND GARROS

11 herë, Nadal vazhdon sundimin në RG

Foto: Roland Garros

10 Qershor, 2018 @17:19

Vazhdon dominimi i Rafael Nadalit në Roland Garros! Për të...

ROLAND GARROS 2018

Grand Slami i parë për rumunen

9 Qershor, 2018 @16:40

Tenistja rumune, Simona Halep, duke fituar setin e dytë dhe të...

ROLAND GARROS

Nadal deklason Del Potron, arrin finalen

Foto: Roland Garros

8 Qershor, 2018 @17:17

Numri 1 aktual i Botës së tenisit, Rafael Nadal, me më lehtësi se...

LOJËRAT MESDHETARE TARRAGONA 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

27 Qershor, 2018 @17:51

Kanë ardhur medaljet e para për Kosovën në Lojërat Mesdhetare...

BOKS

Haxhi Krasniqi shpallet kampion i Evropës!

3 Qershor, 2018 @9:29

Pas fitores së mbrëmshme ndaj rusit Stanislav Kashtanov, Haxhi...

KARATE EU CHAMPIONSHIP

Serbia s’lejon hyrjen e karateistëve të Kosovës

9 Maj, 2018 @7:58

Përfaqësuesja e Kosovës në karate nuk do të mund të marr pjesë...

AUTO SPORTS

Potera fiton Drag Race-in

Foto: FASK

7 Maj, 2018 @15:58

Për vetëm 09.131 sekonda Skender Potera e ka kaluar distancën prej...

TEKVANDO

5 garues, 5 medalje nga KT Prizreni

KTPrizreni/fb

7 Maj, 2018 @14:58

Klubi i Taekwondos Prizreni, ka arritur që me 5 garues të fitojë 5...

Të gjitha lajmet nga Të tjera