Të gjitha lajmet

XHUDO BERLIN - KUPA EUROPIANE U18

Edhe Erza Muminoviq e artë

Foto: FXHK

Edhe Erza Muminoviq e artë

Teksti: FXHK

7 Prill, 2018 @20:53

Erza Muminoviq (-44kg) ka shkëlqyer në kupën Evropiane për kadet në Berlin, me 4 ndeshje të fituara, duke e marrë të artën.

Erza në ndeshjen e parë mposhti me Ippon garuesën nga Holanda, Indy Godschalk, për më pak se 1 minut.

Në ndeshjen e dytë mposhti me 3 denime Belgen, Jente Verstraeten.

Ajo në gjysëmfinale mposhti me Ippon garuesën më të mirë në këtë garë, kampionen aktuale evropiane për kadete, Kroaten Viktorija Ana Puljiz.

Në finale, Erza kaloi me Wazari dhe Ippon Gjermanen, Jule Ziegler dhe kështu u stolis me medalje të artë.

ANTALYA GP

Akili i shtati në Antalya GP

7 Prill, 2018 @15:32

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka përfunduar i shtati në...

XHUDO

Edhe Nora Gjakova e artë, Fjolla Kelmendi e argjendtë

Foto: NOC Kosova

6 Prill, 2018 @18:32

Pas Distria Krasniqit, me medalje të artë nga Antalya do të...

XHUDO

Kosova dominon xhudon, Distria e artë në Antalya

6 Prill, 2018 @15:22

Vazhdon shkëlqimi i Kosovës në sportin e xhudos! Me medalje të...

TEKVANDO

10 medalje për Prizrenin në Taekwondo

Foto: KTPrizren/fb

17 Prill, 2018 @10:47

Në kampionatin regjional “Tirana Challenge” organizuar në Tiranë,...

VOLEJBOLL

KV Vëllaznimi në Superligë pas 20 viteve

Foto: KV Vëllaznimi

16 Prill, 2018 @16:30

Pas 20 viteve, skuadra e Vëllaznimit në sportin e volejbollit ka...

GRAND PRIX ANTALYA 2018

Loriana Kuka e artë në Antalya 2018

8 Prill, 2018 @14:43

Xhudistja pejane, Loriana Kuka, është stolisur me medaljen e artë...

ANTALYA GP

Akili i shtati në Antalya GP

7 Prill, 2018 @15:32

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka përfunduar i shtati në...

XHUDO

Edhe Nora Gjakova e artë, Fjolla Kelmendi e argjendtë

Foto: NOC Kosova

6 Prill, 2018 @18:32

Pas Distria Krasniqit, me medalje të artë nga Antalya do të...

Të gjitha lajmet nga Të tjera