Të gjitha lajmet

TREPÇA'89.

Edhe kampioni me trajner nga Shqipëria

Edhe kampioni me trajner nga Shqipëria

29 Dhjetor, 2017 @22:48

Pas Lirisë dhe Prishtinës, që kanë trajner nga Shqipëria, edhe kampioni aktual i Superligës së Kosovës në futboll, Trepça 89, pak më parë e zyrtarizoi trajnerin nga Shqipëria, Gugash Maganin.

51 vjeçari Magani, për herë të fundit ishte pjesë e Flamurtarit të Vlorës, derisa ishte shkarkuar nga detyra në muajin tetor por menjëherë erdhi në krye të Teutës ku qëndroi vetëm një muaj.

Gugash Magani do t’i bashkohet Trepçës 89 në kampin përgatitor që do të mbahet në Turqi.

TABELA AKTUALE

Skuadra nga Mitrovica aktualisht gjendet në pozitën e 7 me 27 pikë të grumbulluara.

CELTIC vs RANGERS

Old Firm, derbi skocez nesër

29 Dhjetor, 2017 @21:08

Edhepse skuadrat aktualisht janë në distancë 11 pikëshe në...

ARSENAL

Kolasinac në Instagram: Me shqipet

29 Dhjetor, 2017 @19:11

Mbrojtësi boshnjak i Arsenalit, Sead Kolasinac, në një fotografi...

THE GUARDIAN

Me paratë e Van Dijkut, dyshen e reprezentacionit

29 Dhjetor, 2017 @15:28

Southampton ka gati planin se ku t’i çojë paratë e fituara nga...

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2017!

Borozani / Arkiv

29 Dhjetor, 2017 @15:25

Pikërisht në këtë datë një vit më parë, Borozani.com bëri...

NACER CHADLI

Rekord transferi i ekipit, mungon 2 muaj

Foto: premierleague.com

29 Dhjetor, 2017 @20:28

Futbollisti ofanziv i ekipit që po përjeton ditë të vështira në...

PROPOZIMI I BUNJAKIT

Hamren, përzgjedhje e Bunjakit për Kosovën

Erik Hamren/ Foto: SkySports

29 Dhjetor, 2017 @14:59

Trajneri suedez, Erik Hamren, është njeriu ideal për të marrë...

NË AUSTRALI

Besart Berisha sjell fitoren

29 Dhjetor, 2017 @12:26

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Besart Berisha, ka shënuar...

UEFA

Trepça ‘89 e Prishtina në renditjen e UEFA-së

29 Dhjetor, 2017 @12:15

Në listën e publikuar nga UEFA sa i përket renditjes së ekipeve...

CRYSTAL PALACE - ARSENAL

Wenger 810, Mustafi shënon, Arsenali afrohet

28 Dhjetor, 2017 @22:52

Pas 8 ndeshjeve radhazi pa humbje në Premier League, skuadra e...

CENK TOSUN

Në pritje të bëhet rekord transfer nga Turqia

28 Dhjetor, 2017 @22:12

Sulmuesi i reprezentacionit të Turqisë dhe i Besiktasit, Cenk Tosun...

PALACE - ARSENAL

Palace vs. Arsenal, startojnë Mustafi e Xhaka

28 Dhjetor, 2017 @20:02

Në prag të ndeshjes përmbyllëse të xhiros së XX në Premier...

NË PODGORICË

Fatos Beqiraj merr çmim në Mal të Zi

Foto: FSCG

28 Dhjetor, 2017 @14:57

Sulmuesi i lindur e rritur në Kosovë, Fatos Beqiraj, që...

UEFA

Trepça ‘89 e Prishtina në renditjen e UEFA-së

29 Dhjetor, 2017 @12:15

Në listën e publikuar nga UEFA sa i përket renditjes së ekipeve...

PREJ KOSOVE

Esat Mala te Partizani

Foto: Partizani.al

28 Dhjetor, 2017 @11:38

Mesfushori i ri i reprezentacionit të Kosovës, Esat Mala, ka...

GAZETAT TIRANASE

Ramadani drejt Superiores?

Zekirija Ramadani/ BOROZANI/ DS

26 Dhjetor, 2017 @9:26

Trajneri që bëri kampion në stinorin e kaluar Trepçën’89 në...

ZYRTARE

Shotani largohet nga Drenica

22 Dhjetor, 2017 @18:49

Që nga dita e sotme Bekim Shotani nuk është më trajner i KF...

NGJARJET TE FERRONIKELI

Munishi zëvendëson Ramadanin te Feronikeli

18 Dhjetor, 2017 @14:52

Trajneri i deritashëm i Vëllaznimit të Gjakovës, Ismet Munishi,...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga