Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA

Edhe kuqezinjtë nisin përgatitjet

Edhe kuqezinjtë nisin përgatitjet

4 Korrik, 2017 @9:31

Kombëtarja shqiptare në basketboll, ka nisur përgatitjet për fazën parakualifikuese të Botërorit Kina 2019, kanë bërë të ditur mediat e atjeshme sot.

Nën drejtimin e përzgjedhësit, Antonis Constantinides, kuqezinjtë kanë nisur stërvitjet e para me kombëtaren, për të qenë sa më të gatshëm për ndeshjet parakualifikuese të Grupit B.

Shiko: GRUPET PARAKUALIFIKUESE

Në Grupin B, Shqipëria ka kundërshtarë Austrinë dhe Holandën, me të cilat do të ndeshet përgjatë shtatorit, duke kërkuar daljen nga grupi parakualifikues.

ACADEMIC BULTEX 99

Ekip i ri në BIBL 2017/18

4 Korrik, 2017 @7:59

Liga Ballkanike (BIBL) ka bërë të ditur mbrëmë se në stinorin e...

TRANSFER

Dahlman te nënkampioni i Holandës

KB Peja/ Korniza

3 Korrik, 2017 @20:33

Njëri prej basketbollistëve më të mirë të Pejës në stinorin e...

KOSOVA U18

Kosova U18 niset drejt Qipros

3 Korrik, 2017 @19:01

Përfaqësuesja U18 e Kosovës është nisur drejt Qipros, ku do të...

SINAN GULER

Fenerbahçe merr lojtarin e Galatasarayit

ntvspor.net

3 Korrik, 2017 @15:37

Kampioni aktual i Euroligës, Fenerbahçe, transferoi Sinan Gulerin...

JASON WASHBURN

I rikthehet basketbollit japonez

3 Korrik, 2017 @13:32

Ish basketbollisti i Sigal Prishtinës, Jason Washburn, i është...

NIKOLA MILATOVIC

Tirana vazhdon me trajnerin e njejtë

3 Korrik, 2017 @13:10

Skuadra e Tiranës, që në stinorin e shkuar fitoi Superkupën dhe...

SANTIAGO YUSTA

Real Madridi kthen Yustan

3 Korrik, 2017 @12:15

Gjiganti spanjol, Real Madrid, kthen në skuadër lojtarin 20 vjeçar...

DENVER NUGGETS

Paul Millsap ndërron ambient

nba.com

3 Korrik, 2017 @11:22

Paul Millsap ka vendosur që të largohet nga Atlanta Hawks. Sipas...

TAJ GIBSON

Minnesota vazhdon me përforcime

nba.com

3 Korrik, 2017 @10:18

Minnesota Timberwolves, pas Jimmy Butlerit e Jeff Teagues, në...

LIS SHOSHI

Lis Shoshi: Të komponohemi dhe të paraqitemi sa më mirë

Lis Shoshi, pritet të jetë ndër shtyllat e reprezentacionit të Kosovës me përvojën e tij nga SHBA

2 Korrik, 2017 @18:11

Basketbollisti nga Peja, që kaloi në moshë të hershme në SHBA...

LIS SHOSHI

Lis Shoshi: Të komponohemi dhe të paraqitemi sa më mirë

Lis Shoshi, pritet të jetë ndër shtyllat e reprezentacionit të Kosovës me përvojën e tij nga SHBA

2 Korrik, 2017 @18:11

Basketbollisti nga Peja, që kaloi në moshë të hershme në SHBA...

SELEKTORI GREENBERG

Greenberg kërkon përpikshmëri nga lojtarët

Foto: FBK

2 Korrik, 2017 @12:26

Selektori i ri i Kosovës, Brad Greenberg, pas stërvitjes së parë...

ARRIN SELEKTORI

Arrin Greenberg, Kosova nis punën nesër

Brad Greenberg, selektori i ri i Kosovës

1 Korrik, 2017 @21:39

Përzgjedhësi i ri i përfaqësueses së Kosovës në basketboll,...

ZHVENDOSJE

Prej 5 korrikut, reprezentacioni në Gjakovë

30 Qershor, 2017 @14:53

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, që do të nis...

REPREZENTACIONI GRUMBULLOHET

Kosova nis epokën me Greenbergun, të dielën

Kosova para misionit parakualifikues "Kina 2019"

30 Qershor, 2017 @14:43

Përfaqësuesja seniore e Kosovës në basketboll, të dielën më 2...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019