Të gjitha lajmet

GRUPI F: KOREA JUGORE - MEKSIKA

Edhe Meksika në 1/8 e finales

Edhe Meksika në 1/8 e finales

23 Qershor, 2018 @17:27

Korea Jugore
Meksika
Korea Jugore 1 : 2 Meksika
Heung-Min SON 90+3' Carlos VELA (P) 26', Javier HERNANDEZ 66'

Rostov Arena

Si në ndeshjen e parë ndaj Gjermanisë, edhe sot ndaj Koresë Jugore Meksika ka zhvilluar një super paraqitje, duke mbledhur 6 pikë nga 2 ndeshjet e para dhe duke avancuar në 1/8 e finales.

Goli i parë u shënua nga Carlos Vela përmes penalltisë, ndërsa për 2-0 shënoi Javier Hernandez, për të cilin ky ishte goli i 50 me fanellën e Meksikës.

Në minutën e 90+3’, ylli i Tottenhamit, Heung-Min Son, shënoi një gol të bukur, vetëm për ta vendosur rezultain 2-1.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Kjo fitore bën që Meksika ta sigurojë plasmanin në 1/8 e finales, ndërsa Korea Jugore me këtë humbje përshëndetet nga ky Botëror.

BELGJIKA

Shqetësime për Belgjikën, 3 lëndime pas fitores

23 Qershor, 2018 @16:27

U mendua se u zëvendësuan për të pushuar për shkak të...

BRAZIL

Lëndohet Douglas Costa

23 Qershor, 2018 @16:23

Pas fitores së djeshme ndaj Kosta Rikës, një lajm jo i mirë vjen...

11-SHET: KOREA J - MEKSIKA

Formacionet zyrtare: Korea-Meksika

23 Qershor, 2018 @15:07

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes së dytë të ditës...

BELGJIKA - TUNIZIA

Belgjika me goleadë në TOP 16

Foto: FIFA/fb

23 Qershor, 2018 @14:56

Pas fitores në ndeshjen e parë të Botërorit me rezultat bindës...

VËSHTRIM

Gjithçka është mahnitëse ose zhgënjyese, mes s’ka

23 Qershor, 2018 @14:35

Argjentina kanë vënë veten në një pozitë ku është e pamundur...

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Tunizia

23 Qershor, 2018 @11:55

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të...

DITARI RUS (8)

Dëshira e madhe, solli fitoren

Fotot: FIFA/fb

22 Qershor, 2018 @21:52

Duelet e ditës në Kampionatin Botëror, në përmbledhje dhe çka...

11-SHET

Formacionet: Gjermani - Suedia

23 Qershor, 2018 @18:08

Janë publikuar formacionet startuese të Gjermanisë dhe të...

BELGJIKA

Shqetësime për Belgjikën, 3 lëndime pas fitores

23 Qershor, 2018 @16:27

U mendua se u zëvendësuan për të pushuar për shkak të...

BRAZIL

Lëndohet Douglas Costa

23 Qershor, 2018 @16:23

Pas fitores së djeshme ndaj Kosta Rikës, një lajm jo i mirë vjen...

11-SHET: KOREA J - MEKSIKA

Formacionet zyrtare: Korea-Meksika

23 Qershor, 2018 @15:07

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes së dytë të ditës...

BELGJIKA - TUNIZIA

Belgjika me goleadë në TOP 16

Foto: FIFA/fb

23 Qershor, 2018 @14:56

Pas fitores në ndeshjen e parë të Botërorit me rezultat bindës...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018