Të gjitha lajmet

GJAKOVË

Edhe një brazilian te Vëllaznimi

Edhe një brazilian te Vëllaznimi

6 Gusht, 2018 @11:48

Vazhdon ardhja e brazilianëve të Vëllaznimi!

Klubi gjakovar, që sezonin e ri do të garojë në Ligën e Parë, ka bërë të ditur transferimin e brazilianit Chistopher Lambert Almeida Gomes, i cili luan në rolin e mesfushorit ofansiv.

Gomes, 23-vjeçar, do të jetë braziliani i tretë i Vëllaznimit në sezonin që vjen, pas dyshes Santana - Da Silva, e cila u zyrtarizua javë më parë.

SHORTI

Shkëndija mëson rrugën drejt Champions League

6 Gusht, 2018 @11:27

Me fillim nga ora 12:00, sot u mbajt shorti për fazën Play Off...

COMMUNITY SHIELD

Manchester City e nis me titull

5 Gusht, 2018 @18:36

Sergio Agueros iu deshën vetëm 13 minuta që të shënojë golin e...

ROSSONERI

Strategji e re, me Maldinin

Foto: acmilan.com

5 Gusht, 2018 @16:34

Paolo Maldini është rikthyer në Milan. Legjenda e klubit tashmë...

SUPERKUPA: PSG - MONACO

“SUPER” PSG

Foto: Ligue 1

4 Gusht, 2018 @17:14

Superkupën e Francës, arriti ta fitojë kampioni aktual Paris Saint...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Herolind Shala transferohet në Norvegji

4 Gusht, 2018 @15:49

Futbollisti i përfaqësues së Kosovës, Herolind Shala, është...

BILETAT DALIN NË SHITJE

Shqipëria-Izraeli, biletat në shitje

Foto: FSHF

4 Gusht, 2018 @11:54

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se ka...

ZYRTARE

Barcelona transferon yllin e Bayernit

3 Gusht, 2018 @23:02

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, arriti marrëveshje me yllin...

DRITA - DUDELANGE

Drita eliminohet

2 Gusht, 2018 @21:44

Ka përfunduar aventura debutuese, por e gjatë, e Dritës në garat...

2018/2019

Liga e Parë - shorti për edicionin e ri

1 Gusht, 2018 @13:07

Është publikuar kalendari për fazën e parë të ndeshjeve të...

SHORTI

Sot hidhet shorti për stinorin 2018/19

Foto: ffk

1 Gusht, 2018 @8:14

Shorti për stinorin 2018/19 në Superligë dhe në Ligë të Parë...

ZYRTARE

Vëllaznimi zyrtarizon dy transfere nga Brazili

Borozani / G.P

28 Korrik, 2018 @11:19

Lucas Brito Santana dhe Romulo Elias Da Silva janë dy përforcimet...

POZHARANI

7 përforcime nga Vllaznia

BOROZANI/ Arkiv

23 Korrik, 2018 @18:05

Vllaznia e Pozharanit, pak më parë i zyrtarizoi 7 lojtarë që do...

EMIN BAJRAMI

Pas një dekade lë Hajvalinë

18 Korrik, 2018 @22:57

Trajneri i deritashëm i Hajvalisë, Emin Bajrami, duke falenderuar...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë