Të gjitha lajmet

ALTIN GASHI

Edhe një i ri drejt SHBA-së

BOROZANI/ A. P.

Edhe një i ri drejt SHBA-së

7 Shtator, 2018 @15:14

Basketbollisti i ri i Bashkimit, Altin Gashi, po merr rrugë drejt SHBA-ve.

Shuteri 193 centimetra i gjatë dhe me 83 kilogramë, ka arritur marrëveshje 1 vjeçare me ekipin e Southwest Christian Academy të Little Rockut në Arkanzas.

Gashi 17 vjeç këtë marrëveshje e arriti përmes agjencionit Basketball Int. Scouting.

DESMOND GATTIS

Trepça zyrtarizon amerikanin Gattis

7 Shtator, 2018 @14:01

Klubi basketbollistik Trepça, ka arritur marrëveshje me...

FISNIK JUNIKU

Vazhdon me Lipjanin

FOTO: BOROZANI/ A.P

7 Shtator, 2018 @12:52

Njëri ndër lojtarët kyç në suksesin historik të Lipjanit,...

TRESHJA AMERIKANE REGJISTROHET

KB Prizreni paraqet për regjistrim të huajt

BOROZANI/ A. P.

7 Shtator, 2018 @12:49

Ekipi i ri i Superligës së Kosovës në basketboll, KB Prizreni, ka...

KOSOVA

Kosova U14, pjesë e turneut në Bullgari

Foto: FBK

6 Shtator, 2018 @15:34

Pas Kampit Nacional të organizuar në fillim të muajit korrik në...

NGA KONFERENCA PËR SHTYP

KB Prizreni prezanton përforcimet, tregon objektivin

BOROZANI/ A. P.

6 Shtator, 2018 @12:53

Skuadra e re e Superligës së Kosovës në basketboll, KB Prizreni,...

BOREA

Borea me përforcim nga SHBA-të

Foto: KB Borea

6 Shtator, 2018 @9:56

Skuadra që sezonin e ri do të jetë pjesë e Superligës falë...

I HUAJI I RADHËS

Davis te Prishtina

Foto: UCF/GoogleImages

5 Shtator, 2018 @20:15

Nënkampionia e Kosovës, Prishtina, para pak çastesh ka zyrarizuar...

ZYRTARE

Përforcimi i katërt i huaj te Rahoveci

Foto: KB Rahoveci

5 Shtator, 2018 @16:31

Përforcimi i katërt i huaj për Rahovecin! ‘Vreshtarët’ sot kanë...

PARAQITEN PËR REGJISTRIM

Ylli paraqet të huajt për regjistrim

BOROZANI/ A. P.

4 Shtator, 2018 @10:57

Skuadra e Golden Eagle Yllit ka paraqitur për regjistrim në...

NGA TABORI I RIVALIT

Maqedonia mbetet edhe pa një lojtar

Foto: SportMacedonia

4 Shtator, 2018 @7:04

Pas basketbollistëve të natyralizuar që pësuan lëndime dhe nuk...

SHORTI

Hidhet shorti i Superligës për stinorin 2018/19

3 Shtator, 2018 @16:52

Janë bërë të ditura çiftet e xhiros së parë në Superligë...

ALO QENDRA

Prishtina me alo lituaneze

FOTO/ KB Prishtina

3 Shtator, 2018 @12:50

Pak më parë Sigal Prishtina e zyrtarizoi përforcimin e ri të...

VENDIMI I BORDIT

FBK nuk lëviz nga kërkesa e KB Peja

8 Shtator, 2018 @19:28

Edhepse kërkesa e fundit e KB Peja nuk është bërë e ditur, FBK...

TREPÇA

KB Trepça konfirmon trajnerin dhe vendorët për sezonin e ri

8 Shtator, 2018 @15:26

Pas njoftimit me përforcimin nga Amerika, klubi basketbollistik...

ZYRTARE

Urim Zenelaj te KB Prizreni

BOROZANI

8 Shtator, 2018 @15:19

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi i Prizrenit ka...

BOREA

Beq Kovaçi kthehet te Borea

BOROZANI / A.P

7 Shtator, 2018 @18:29

Basketbollisti pejan, Beq Kovaçi, mbeti në Pejë, por ndërroi...

MUSAB MALA

Mitrovicasi te Lipjani

7 Shtator, 2018 @15:16

Basketbollisti mitrovicas, Musab Mala, stinorin 2018/19 do ta kalojë...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga