Të gjitha lajmet

TRANSFER

Edhe një përforcim nga Ballkani

Foto: fcprishtina.com

Edhe një përforcim nga Ballkani

13 Qershor, 2018 @20:59

Nuk ndalen përforcimet e Ballkanit.

Skuadra therandase sot ka zyrtarizuar përforcimin e pestë për këtë afat kalimtar.

Pas Leart Eminit, Besnik Krasniqit, Egzon Shabanit e Borche Manevskit, skuadra e Ballkanit sot ka zyrtarizuar edhe transferimin e Jetmir Topallit.

Topalli sezonin e kaluar ishte pjesë e Vushtrrisë në Ligën e Parë, ndërsa me këtë skuadër zhvilloi një sezon fantastik, duke qenë një nga më meritorët që vushtrriasit e arritën gjysmëfinalen e Kupës dhe fazën e Play Off-it për t’u ngjitur në Superligë, ku u eliminuan nga Flamurtari.

KOSTA RIKA

Fuqia e Amerikës Qendrore

Foto: GoogleImages/ SoccerPro/ WorldOfSoccer/

13 Qershor, 2018 @14:38

Ndonëse nuk kanë fituar Kampionatin e CONCACAF dhe Gold Cup që nga...

DYSHJA E MESFUSHËS

Zyrtarisht nënshkruajnë, prej Lirisë në Durrës

BOROZANI / Arkiv

13 Qershor, 2018 @13:39

Edhe dy lojtarë, janë larguar nga Liria. Me përfundimin e...

FERNANDO HIERRO

Kuptohet zëvendesëuesi i Lopeteguit

Foto: uefa.com

13 Qershor, 2018 @13:25

Ish trajneri i Bolton Wanderersit dhe legjenda e Real Madridit,...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Mario Kempes

Fotot: GoogleImages/AllSport/WorldSoccer/

13 Qershor, 2018 @12:39

Ernie Brandts është një emër që kurrë nuk keni dëgjuar dhe nuk...

BOTËRORI 2026

3 shtete do të organizojnë Botërorin 2026

13 Qershor, 2018 @11:59

Posa u caktua se ku do të organizohet Kupa e Botës 2026. Shtetet e...

SHKARKOHET

Real Madrid lë Spanjën pa selektor

13 Qershor, 2018 @11:40

Një ditë para fillimit të Kupës së Botës, Spanja e shkarkoi...

PERU

Të varur nga veteranët

Fotot: GoogleImages/ Reddit/

13 Qershor, 2018 @9:44

Po të pyesni dikë të ju përmend dhjetë kombëtaret më të mira...

DYSHJA E MESFUSHËS

Zyrtarisht nënshkruajnë, prej Lirisë në Durrës

BOROZANI / Arkiv

13 Qershor, 2018 @13:39

Edhe dy lojtarë, janë larguar nga Liria. Me përfundimin e...

BALLKANI

Ballkani me përforcim nga Maqedonia

BOROZANI

12 Qershor, 2018 @12:36

Pas inkuadrimit në Superligë, skuadra e Ballkanit është një nga...

SHORTI I UEL

Edhe Prishtina në Gjibraltar

12 Qershor, 2018 @12:07

Prishtina ka kuptuar kundërshtarin e saj në raundin preliminar të...

SHORTI

Drita mëson kundërshtarin

Foto: KFDrita/fb

12 Qershor, 2018 @11:04

Kampionia e Kosovës në futboll, Drita, ka mësuar kundërshtarin e...

NGA LIRIA

Kocev kthehet në Maqedoni

BOROZANI/ A.P

11 Qershor, 2018 @23:00

Mbrojtësi i krahut i deritashëm i Lirisë, Stefan Kocev, është...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga