Të gjitha lajmet

SHAWN JONES

Edhe një reprezentues i Kosovës në Serie A

Edhe një reprezentues i Kosovës në Serie A

20 Prill, 2017 @18:27

Pas Dardan Berishës, edhe një reperezentues i Kosovës në basketboll, është bërë pjesë e elitës së basketbollit italian, Serie A.

Fjala është për të natyralizuarin, Shawn Jones, që deri tash ka qenë pjesë e ekipeve Hapoel Jerusalem dhe MoraBanc Andorra.

Jones 25 vjeç ka arritur marrëveshje me ekipin Scandone Avellino, që është e treta në Serie A me bilanc 17-10.

Jones

KOSOVA U16

Kosova U16 vazhdon përgatitjet për europian

Foto: fiba.com

20 Prill, 2017 @17:38

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

NGUSHËLLIM

Isaiah Thomas falenderon për mbështetjen

Foto: nba.com

20 Prill, 2017 @13:32

Disa ditë më parë, motra e Isaiah Thomasit, Chyna Thomas, e kishte...

INFORMATORI NR 26 I SUPERLIGËS

Xhiroja e kaluar, me dënime vetëm nga tekniket

Beqë Kovaçi, basketbollist i Vëllaznimit/ BOROZANI/ A. Paçarizi

20 Prill, 2017 @12:13

Xhiroja e XXVI e Superligës së Kosovës në basketboll, pas...

GAME 1

Të shtunën, nis finalja e Play-Offit

20 Prill, 2017 @12:07

Dy skuadrat më të mira të këtij stinori në Shqipëri, Tirana dhe...

INFORMATË

FBK përkrah NCAA showcase

20 Prill, 2017 @11:33

Federata e Basketbollit e Kosovës ka vendosur të përkrahë kampin...

WIZARDS - HAWKS @ GAME 2

Washington në rrugë të mirë

Foto: nba.com

20 Prill, 2017 @8:32

Washington Wizards, edhe në ndeshjen e dytë të serisë, ka...

ROCKETS - THUNDER @ GAME 2

Rekordi i radhës nga W’brook, nuk e ndal Houstonin e Hardenit!

Foto: nba.com/rockets

20 Prill, 2017 @8:28

Russell Westbrook shënoi 51 pikë, 10 kërcime e 13 asistime në...

WARRIOS - PORTLAND @ GAME 2

Warriors pa Durantin, i tepërt për Blazers

Foto: goldenstatewarriors/facebook

20 Prill, 2017 @7:59

Nënkampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, ka shënuar...

KOSOVA U-20

Kosova U20 vazhdon përgatitjet para europianit

20 Prill, 2017 @7:25

Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij,...

REAL - DARUSSAFAKA @ GAME 1

Real Madrid s’lejon befasi

Foto: euroleague.net

19 Prill, 2017 @22:07

Ndeshja e pritur të kalojë lehtë për Real Madridin kundër...

FILLOJNË PËRGATITJET

Kthehet Kastrati, mungon Bamforth - nisin përgatitjet

Fotot: FBK

20 Shkurt, 2018 @12:04

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) sot ka bërë të ditur...

PARA NDESHJEVE KUALIFIKUESE

Fillon grumbullimi i Kosovës

Torun, qyteti ku po mblidhen basketbollistët para ndeshjeve të radhës.

19 Shkurt, 2018 @13:32

Basketbollistët e përfaqësueses së Kosovës, kanë filluar të...

KUPA E SLLOVENISË

Gëzim Morina fiton Kupën sllovene

18 Shkurt, 2018 @21:26

Basketbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Gëzim Morina, ka...

NYMBURK

Më efikasi në finale, fiton Kupën e Çekisë

18 Shkurt, 2018 @19:27

Dardan Berisha ka marë edhe trofeun e parë me ekipin e tij, Nymburk...

PAS VIZITËS

FIBA jep leje për organizim të “Euros” nga FBK

Foto: FBK

14 Shkurt, 2018 @13:32

Më 13 dhe 14 shkurt në Prishtinë ka qëndruar zyrtarja e FIBA-s,...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja