Të gjitha lajmet

THE GUNNERS

Edhe një talent

Eurosport

Edhe një talent

1 Korrik, 2013 @21:45

Arsenal ka transferuar sulmuesin që premton Yaya Sanogo nga Auxerre. I riu françez që ka shënuar 11 gola me Auxerre-in në 24 paraqitje është transferimi i parë i klubit nga Londra. 

Sanogos i kishte përfunduar kontrata me klubin françez dhe Arsene Wenger e shfrytëzoi rastin që ta transferojë atë si lojtar i lirë. 

“Sanogo është transfer i mirë për ne. Ai ka treguar potencialin e tij me lojërat e tij në Auxerre dhe Francën U-20. Ai do të zhvillohet edhe më shumë te skuadra jonë,” kanë qenë fjalët e Wengerit të thëna për faqen zyrtare të Topçinjëve nga Londra. 

Sanogo do t’i bashkohet skuadrës së tij të re pasi që të përfundojë aventurën në Kampionatin Botëor U-20 që po mbahet në Turqi. Ai ka shënuar dy herë në fazat grupore të Botërorit U-20 deri më sot. 

CHELSEA-MILAN

Shkëmbimi interesant!

REUTERS

1 Korrik, 2013 @21:35

Sulmuesi spanjoll i Chelseat, Fernando Torres, i cili së fundmi u...

JUVE

Bianconeri, Llorente 14

REUTERS

1 Korrik, 2013 @21:23

Sulmuesi i përfaqësueses spanjolle, Fernando Llorente, që u...

KOLAROV

Juve dhe Galata në luftë

REUTERS

1 Korrik, 2013 @14:04

Krahmbrojtësi i Manchester Cityt, Aleksandar Kolarov, është i...

BARÇA

Operohet Neymar!

REUTERS

1 Korrik, 2013 @13:42

Sulmuesi fantastik brazilian, Neymar, që e mbylli Kupën e...

BRIGHTON-UNITED

BrightON triumfon ndaj Unitedit

Foto: premierleague/fb

19 Gusht, 2018 @18:22

Skuadra e Brightonit ka shënuar fitoren e parë të stinorit me...

CHELSEA - ARSENAL

Sarri 2 fitore, Emery 2 humbje

Fotot: chelsea/tw

18 Gusht, 2018 @19:41

Ka përfunduar derbi londinez ndërmjet Chelseat e Arsenalit pak më...

TOTTENHAM - FULHAM

Kane thyen mallkimin e gushtit, Spurs përsëri fiton

Foto: premierleaguge/fb

18 Gusht, 2018 @17:22

Sulmuesi më i mirë anglez, Harry Kane, ka thyer mallkinin e...

TIEMOUE BAKAYOKO

Milan zyrtarizon Bakayokon

14 Gusht, 2018 @17:23

Një ditë pasi që kreu testet mjekësore, Milan ka zyrtarizuar...

TIEMOUE BAKAYOKO

Kalon me sukses testet, shpejt bëhet rossoner

Foto: chelseafc/fb

13 Gusht, 2018 @14:45

Mesfushori i deritashëm i Chelseat, Tiemoue Bakayoko, është pranë...

Të gjitha lajmet nga Premier League