Të gjitha lajmet

SHORTI I UEL

Edhe Prishtina në Gjibraltar

Edhe Prishtina në Gjibraltar

12 Qershor, 2018 @12:07

Prishtina ka kuptuar kundërshtarin e saj në raundin preliminar të Europa Ligës, garë kjo ku po merr pjesë për herë të dytë me radhë.

uel logo

Bardhekaltërit do të ndeshen me ekipin nga Gjibraltari, Europa. Prishtina do të jetë mysafire në përballjen e parë.SHORTI I RAUNDIT PRELIMNAR, EUROPA LEAGUE:

Europa (GIB) v Prishtina (KOS) Ndeshja e parë, 28 qershor 2018.
Ndeshja e kthimit, 5 korrik 2018.
Sant Julià (AND) v Gżira (MLT) Ndeshja e parë, 28 qershor 2018.
Ndeshja e kthimit, 5 korrik 2018.
Engordany (AND) v Folgore (SMR) Ndeshja e parë, 28 qershor 2018.
Ndeshja e kthimit, 5 korrik 2018.
B36 Tórshavn (FRO) v St Joseph's (GIB) Ndeshja e parë, 28 qershor 2018.
Ndeshja e kthimit, 5 korrik 2018.
Birkirkara (MLT) v KÍ Klaksvík (FRO) Ndeshja e parë, 28 qershor 2018.
Ndeshja e kthimit, 5 korrik 2018.
Tre Fiori (SMR) v Bala Town (WAL) Ndeshja e parë, 28 qershor 2018.
Ndeshja e kthimit, 5 korrik 2018.
Cefn Druids (WAL) v Trakai (LTU) Ndeshja e parë, 28 qershor 2018.
Ndeshja e kthimit, 5 korrik 2018.

SHORTI

Drita mëson kundërshtarin

Foto: KFDrita/fb

12 Qershor, 2018 @11:04

Kampionia e Kosovës në futboll, Drita, ka mësuar kundërshtarin e...

KOLUMNE

Stadiumet e Botërorit, ndryshe

Foto: GoogleImages

12 Qershor, 2018 @0:04

Pamje ndryshe nga stadiumet e Rusisë, që do të jenë nikoqire të...

JUSTIN KLUIVERT

Për 20 milionë euro te Roma

Foto: ASRoma/fb

11 Qershor, 2018 @23:35

Futbollisti i deritashëm i Ajaxit të Amsterdamit, më shumë i...

GERARD DEULOFEU

Watford blen lojtarin e Barcelonës

Foto: FCBarcelona/fb

11 Qershor, 2018 @23:30

Skuadra nga Premier Liga angleze, Watford, ka zyrtarizuar blerjen e...

FORZA

Dy transfere nga Superliga te Vushtrria

Foto: FCVushtrria/fb

11 Qershor, 2018 @23:14

Pas emërimit të trajnerit Samuel Nikaj, Vushtrria i bëri edhe dy...

NGA LIRIA

Kocev kthehet në Maqedoni

BOROZANI/ A.P

11 Qershor, 2018 @23:00

Mbrojtësi i krahut i deritashëm i Lirisë, Stefan Kocev, është...

NAPOLI

Simone Verdi zyrtarisht te Napoli

Foto: football-italia.net

11 Qershor, 2018 @22:09

Skuadra e Napolit, arriti marrëveshje me lojtarin e Bolognas, Simone...

ANDREA PIRLO

Pirlo: Messi mbetet prapa Maradonës

11 Qershor, 2018 @15:18

Legjenda italiane e futbollit, Andrea Pirlo, ka folur për krahasimin...

PRIZRENASI I SKËNDERBEUT

Gavazaj përsëri drejt Belgjikës

Foto: KFSkenderbeu/fb

11 Qershor, 2018 @14:51

Mesfushori i Skënderbeut të Korçës, Enis Gavazaj, shpejt mund të...

MONEY MONEY MONEY

Milionerët brazilian dhe ndjekësit

Foto: FIFA/fb

11 Qershor, 2018 @14:40

Brazilianët paguhen më së miri. Ndoshta këtu ndikojnë Neymar dhe...

BALLKANI

Ballkani me përforcim nga Maqedonia

BOROZANI

12 Qershor, 2018 @12:36

Pas inkuadrimit në Superligë, skuadra e Ballkanit është një nga...

SHORTI

Drita mëson kundërshtarin

Foto: KFDrita/fb

12 Qershor, 2018 @11:04

Kampionia e Kosovës në futboll, Drita, ka mësuar kundërshtarin e...

NGA LIRIA

Kocev kthehet në Maqedoni

BOROZANI/ A.P

11 Qershor, 2018 @23:00

Mbrojtësi i krahut i deritashëm i Lirisë, Stefan Kocev, është...

NË DURRËS

Teuta në përgatitje, synon dy lojtarë të Lirisë

BOROZANI/ D. S.

11 Qershor, 2018 @13:30

Me kalimin e trajnerit të Lirisë nga stinori i kaluar, Bledi...

NË PËRJETËSI

Llapi tërheq 9-shen e Vokrrit

11 Qershor, 2018 @11:16

Si klubi i parë i tij i legjendës Fadil Vokrri, KF Llapi sot ka...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga