Të gjitha lajmet

GRUPI F: SUEDIA - KOREA JUGORE

Edhe Suedia përmes VAR-it

Edhe Suedia përmes VAR-it

18 Qershor, 2018 @14:51

Suedia
Korea Jugore
Suedia 1 : 0 Korea Jugore
Andreas GRANQVIST (P) 65'

Nizhny Novgorod Stadium

Si në shumë ndeshje të tjera të këtij Botërorit, edhe në ndeshjen e sotme sistemi VAR doli të ishte vendimtar në epilogun final mes dy skuadrave.

Suedia e mposhti me rezultat minimal 1-0 Korenë Jugore, në një duel që u vendos nga penalltia e shënuar nga Andreas Granqvist në minutën e 65’. Kjo penallti fillimisht nuk u akordua nga gjyqtari kryesor, i cili injoroi kërkeseat e skandinavëve për penallti, mirëpo VAR-i reagoi, duke i bërë të ditur gjyqtarit kryesor se penalltia duhej akorduar, e më pas kjo ‘ndihmë’ bëri që Suedia ta gjejë epërsinë dhe të arkëtojë 3 pikë.

Sa i përket koreanëve, ata nuk e patën as edhe një goditje në portë, edhe pse disa herë tentuan të rrezikojnë përmes kundërsulmeve.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Në ndeshjen tjetër të Grupit F, Meksika e mposhti dje Gjermaninë 0-1, duke bërë që kreu momentalisht të ndahet mes saj dhe Suedisë.

TRANSFER

Hazard drejt largimit?

18 Qershor, 2018 @13:43

Eden Hazard drejt Spanjës? Këto spekulime kanë filluar që një...

MEX STORY

Fitorja ndaj Gjermanisë, 6 muaj punë

Foto: minuto30.com

18 Qershor, 2018 @13:19

Selektori i Meksikës, Juan Carlos Osorio, ka bërë të ditur se...

PODUJEVË

Nuk ndalen përforcimet e Llapit

18 Qershor, 2018 @13:14

Vazhdojnë përforcimet e Llapit! Skuadra nga Podujeva ka arritur...

KOREJA JUGORE

A do të kenë fat koreanët?

18 Qershor, 2018 @12:52

Kamuflazhi Domethënë Koreja Jugore po përdor numra të ndryshëm...

11-SHET

Suedia vs. Korea Jugore, formacionet startuese

18 Qershor, 2018 @11:52

Janë publikuar formacionet startuese të Suedisë dhe të Koresë...

MEDIA TALK

Kritikat e Maradonës për Argjentinën

Foto: MyKhel

18 Qershor, 2018 @10:43

Legjenda argjentinase, Diego Maradona, ka kritikuar selektorin e...

SHIN TAE-YONG

Taktika jugkoreane, befasuese!

Shin Tae-yong, selektor i Koresë Jugore

17 Qershor, 2018 @21:50

Stërvitjet e jugkoreanëve mund të mos duken interesante për...

DITARI RUS (4)

Nipat e Mic Sokolit

17 Qershor, 2018 @21:27

KATËR SHQIPTARËT Ka shumë gojëdhëna në lidhje me historinë e...

MEX STORY

Fitorja ndaj Gjermanisë, 6 muaj punë

Foto: minuto30.com

18 Qershor, 2018 @13:19

Selektori i Meksikës, Juan Carlos Osorio, ka bërë të ditur se...

KOREJA JUGORE

A do të kenë fat koreanët?

18 Qershor, 2018 @12:52

Kamuflazhi Domethënë Koreja Jugore po përdor numra të ndryshëm...

11-SHET

Suedia vs. Korea Jugore, formacionet startuese

18 Qershor, 2018 @11:52

Janë publikuar formacionet startuese të Suedisë dhe të Koresë...

MEDIA TALK

Kritikat e Maradonës për Argjentinën

Foto: MyKhel

18 Qershor, 2018 @10:43

Legjenda argjentinase, Diego Maradona, ka kritikuar selektorin e...

SHIN TAE-YONG

Taktika jugkoreane, befasuese!

Shin Tae-yong, selektor i Koresë Jugore

17 Qershor, 2018 @21:50

Stërvitjet e jugkoreanëve mund të mos duken interesante për...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018