Të gjitha lajmet

EURO U-18/ DIV B

Edhe Ukraina lehtë ndaj Kosovës U18

Foto: fiba.basketball.com

Edhe Ukraina lehtë ndaj Kosovës U18

4 Gusht, 2018 @16:37

Kosova
Ukraina
Kosova 42 : 99 Ukraina
Besina Martinaj 14 pikë Valeriia Desiatnyk 22 pikë

Vashat e përfaqësues së Kosovës U18, edhe në ndeshjen e dytë të kampionatit evropian të Divizionit B, nuk arritën të tregojnë performancë të mirë, dhe pësuan nga Ukraina me rezultat të thellë 99-42.

a

Ukrainaset, që nga çereku i parë krijuan epërsinë prej 20 pikëve (25-5), derisa dallimi më i madhë u bë në çerekun e dytë ku Ukraina shënoi 28 pikë, derisa vashat tona arritën të shënojnë vetëm një pikë, nga gjuajtja e lirë.

Kjo ishte humbja e dytë e Kosovës, derisa ndeshjen e tretë do ta luajnë kundër Luksemburgut më 5 gusht.GRUPI D

Bellorusia U18 2 fitore 0 humbje
Luksemburgu U18 1 fitore 1 humbje
Ukraina U18 1 fitore 1 humbje
Sllovakia U18 1 fitore 0 humbje
Norvegjia U18 0 fitore 1 humbje
Kosova U18 0 fitore 2 humbje

EURO U-18 / DIV B

Vashat U18 turpërohen nga Sllovakia

Foto: fiba.basketball.com

3 Gusht, 2018 @16:28

Vashat e Kosovës U18 e nisën kampionatin evropian të Divizionit B...

TRANSFER

Edmond Kryeziu kalon te KB Prizreni

BOROZANI / A.P

2 Gusht, 2018 @11:14

Publikohet përforcimi i parë i anëtarit më të ri të...

TRANSFER

Edhe një amerikane te Bashkimi (F)

BOROZANI / A.P

1 Gusht, 2018 @9:56

Pas Mari Stewart dhe rikthimit të tri basketbollisteve vendore në...

AARON MOSS

Ylli i Bashkimit, zyrtarizohet në Rumani

BOROZANI/ A. P.

30 Korrik, 2018 @20:02

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit nga...

MVP: RRON UKAJ

Punuam shumë për këtë

Foto: fiba.basketball.com

30 Korrik, 2018 @11:52

Basketbollisti më i mirë i kampionatit evropian U18 të Divizionit...

COACH: IBRAHIM KARABEG

Besuam te titulli

Foto: fiba.basketball.com

30 Korrik, 2018 @11:50

Trajneri i përfaqësues së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg, pas...

EURO U18 / DIV C / PËRFAQËSUESJA

HISTORIKE: Kosova U18 kampione evropiane e Divizionit C!

Foto: fiba.basketballl.com

29 Korrik, 2018 @20:33

Historike! Pas triumfit në ndeshjen finale ndaj përfaqësueses së...

EKSKLUZIVE

Konfirmohet: Kapiti i gatshëm për finale

Foto: FIBA

29 Korrik, 2018 @14:38

Një lajm i mirë për Kosovën U18 para ndeshjes finale ndaj Qipros!...

EURO U18 / DIV C

Rron Ukaj, MVP i kampionatit

Foto: FIBA

29 Korrik, 2018 @21:32

Pas triumfit historik të Kosovës në Kampionatin Evropian U18,...

ZYRTARE

Bashkimi rikthen 3 basketbolliste vendore

BOROZANI / A.P

29 Korrik, 2018 @13:29

Përmes një njoftimi në Facebook, klubi i Bashkimit (F) ka njoftuar...

EURO U-18 / DIV B

Vashat U18 turpërohen nga Sllovakia

Foto: fiba.basketball.com

3 Gusht, 2018 @16:28

Vashat e Kosovës U18 e nisën kampionatin evropian të Divizionit B...

TRANSFER

Edhe një amerikane te Bashkimi (F)

BOROZANI / A.P

1 Gusht, 2018 @9:56

Pas Mari Stewart dhe rikthimit të tri basketbollisteve vendore në...

ZYRTARE

Bashkimi rikthen 3 basketbolliste vendore

BOROZANI / A.P

29 Korrik, 2018 @13:29

Përmes një njoftimi në Facebook, klubi i Bashkimit (F) ka njoftuar...

BASHKIMI (F)

Kampionja e Kosovës me përforcim nga SHBA

23 Korrik, 2018 @0:00

Kampionia aktuale e Kosovës në basketboll te femrat, KB Bashkimi F,...

NDRYSHIME

KB Kalaja ndërron emrin dhe llogon

BOROZANI/ A.P

10 Korrik, 2018 @15:26

Pas një stinori fantastik të kaluar që u zbukurua me inkuadrim në...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave