Të gjitha lajmet

PËRFAQËSUESJA

Edon Zhegrova pranon ftesën e Kosovës

Edon Zhegrova pranon ftesën e Kosovës

6 Mars, 2018 @22:00

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Futbollit të Kosovës sonte ka njoftuar që Edon Zhegrova ka pranuar ftesën e FFK-së dhe që nga dita e sotme ai mund të ftohet për ndeshjet e përfaqësueses së Kosovës.

Zhegrova pak më parë ka nënshkruar kontratë profesionale me Genkun në Belgjikë, ndërsa shihet si një talent në zhvillim e sipër dhe shpesh është quajtur “Messi i Kosovës” në bazë të stilit të lojës që e aplikon, duke bërë kështu që pranimi i ftesës së tij që të jetë pjesë e Kosovës të pritet me mjaft entuziazëm.

Para se të kalonte te Genku, Zhegrova ishte pjesë e disa skuadrave tjera belge, ndërsa në Kosovë ai fillimisht ishte pjesë e akademisë së Flamurtarit e më pas për disa vite luajti edhe te Prishtina.

KUPA E KOSOVËS: 1/4

Penalltitë vendosin, Vëllaznimi në gjysmëfinale

Foto: KF Vëllaznimi

6 Mars, 2018 @15:56

Vëllaznimi në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës! Në një...

PARA NDESHJES: PSG-REAL

PSG do të provojë befasinë pa Neymarin

Foto: ucl fb

6 Mars, 2018 @12:25

Paris St Germainit sot do t’i duhen dy gola të shënuara dhe asnjë...

PARA NDESHJES: LIVERPOOL-PORTO

Vetëm 2-3 ndërrime përkundër epërsisë

Foto: uefa.com

6 Mars, 2018 @12:13

Sot (20:45) zhvillohet ndeshja e kthimit të së 1/8 së finales së...

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Derbi i çerekfinales së Kupës, sot

Foto: prishtinafc.com

7 Mars, 2018 @8:24

Dueli që pritet të jetë më interesanti i çerekfinales së Kupës...

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Të premten barazuan, sot për Kupë

Foto: KFDrita/Intelektualet Official

6 Mars, 2018 @6:12

Vetëm katër ditë më parë, Drita priti Vëllaznimin në Gjilan...

ANALIZË

Afati i prillit

5 Mars, 2018 @23:21

Kur të ikë afati i janarit, e pret afatin e prillit. Nëse ka....

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

29 Mars, 2018 @13:39

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të...

PORUGALIA-HOLANDA

Kampioni Evropian, pëson pas një viti

Foto: uefanationsleague

26 Mars, 2018 @21:40

Është dashur që të kalojë një vit kalendarik, që Portugalia...

EDON ZHEGROVA

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

21 Mars, 2018 @21:54

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që...

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 Mars, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren...

FTESAT E PANUCCIT

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

Foto: FSHF

16 Mars, 2018 @12:27

Selektori i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka bërë të...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve