Të gjitha lajmet

BLOKOTECHNA

Ekip tjetër i ri në BIBL

BOROZANI/ E. Shkuliqi

Ekip tjetër i ri në BIBL

13 Korrik, 2017 @14:54

Një ekip i ri nga IRJ Maqedonia ka aplikuar për pjesëmarrje në BIBL këtë stinor.

Pas ekipit bullgar Academic Bultex Plovdiv, tashmë BIBL ka zyrtarizuar njoftimin se edhe ekipi maqedonas Blokotechna ka kërkuar të merr pjesë në garat e stinorit të radhës në BIBL, që është stinori i dhjetë, jubilar i kësaj gare.

Në stinorin e kaluar, në BIBL morrën pjesë 4 skuadra kosovare: Sigal Prishtina, Peja, Bashkimi dhe Trepça si dhe Tirana nga Shqipëria.

Këtë stinor, deri tash, përveç Sigal Prishtinës që ka konfirmuar mospjesëmarrjen në garë, skuadrat tjera ende janë në ‘gjumë’ veror.

DUELI MIQËSOR

Rivali i Kosovës, mposhtet nga Bullgaria

13 Korrik, 2017 @13:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë në basketboll ka mposhtur rivalin e...

KLEMEN PREPELIC

Slloveni në Paris

13 Korrik, 2017 @12:58

Basketbollisti slloven, që vitin e kaluar luajti kundër Kosovës...

PATRICK COLE

I huaji i tretë, zyrtarizohet te Sigal Prishtina

13 Korrik, 2017 @11:51

Amerikani që mund të luajë në pozitat një dhe dy, Patrick Cole,...

ADRIEN MOERMAN

Prej Darussafakas te Barcelona

12 Korrik, 2017 @14:39

Skuadra e Barcelonës ka vazhduar me përforcime para stinorit të...

LEGJENDA E BASKETBOLLIT

Jordan dëshiron të blejë edhe një skuadër

12 Korrik, 2017 @14:20

Legjenda e basketbollit modern, Michael Jordan, përveç Charlotte...

JOSH ADAMS

Adams nënshkruan me Efesin

12 Korrik, 2017 @12:13

Playmakeri Josh Adams, është anëtar më i ri i Anadolu Efesit të...

EKIP I RI PËR TURKUN E TALENTUAR

Cedi Osman te nënkampioni i NBA-së

12 Korrik, 2017 @12:01

Basketbollisti turk, Cedi Osman, ka arritur marrëveshje me...

JEFF TAYLOR

Real Madrid vazhdon me Taylorin

12 Korrik, 2017 @8:54

Aloja amerikane Jeffery Taylor, ka vazhduar edhe për dy stinorë të...

NGA MAGIC TE CAVS

Cavs zyrtarizon Greenin

12 Korrik, 2017 @7:34

Nënkampioni i NBA-së, Cleveland Cavaliers, ka zyrtarizuar në...

QENDRA E KOSOVËS

Sinani pret të kthehet pas 1 muaji

11 Korrik, 2017 @14:35

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Gazmend Sinani, që nuk do...

IBRI - TIRANA

Befasohet Tirana, fitorja e parë e Ibrit

12 Dhjetor, 2017 @18:45

Me fitoren e vendasve është mbyllur ndeshja në mes të Ibrit nga...

MESJAVA NË BALKAN LEAGUE

Tirana sonte, Bashkimi pushon këtë javë

Palestra e Sporteve në Rozhajë, ku do të zhvillohet ndeshja Ibri-Tirana/ Foto: BIBL

12 Dhjetor, 2017 @12:11

Me fillim prej orës 17:00 Tirana zhvillon ndeshjen si mysafir në...

DUELI I JAVËS

Tirana niset për në Rozhaje

Foto: balkanleague.net

11 Dhjetor, 2017 @14:12

Skuadra e Tiranës, që për të dytin vit me radhë po merr pjesë...

BASHKIMI-RILSKI

Rilski shumë i fortë për Bashkimin

BOROZANI/ A. P.

7 Dhjetor, 2017 @20:59

Skuadra bullgare, Rilski Sportist, është treguar tepër e fortë...

FORMACIONET: BASHKIMI-RILSKI

5-shet: Bashkimi-Rilski

7 Dhjetor, 2017 @19:35

Posa ka nisur ndeshja në Prizren, ndërmjet Bashkimit dhe Rilskit....

Të gjitha lajmet nga Balkan League