Të gjitha lajmet

AFATI KALIMTAR

Ekipet e hendbollit në pazarin veror

BOROZANI/ D.S.

Ekipet e hendbollit në pazarin veror

6 Korrik, 2017 @8:42

Ekipet e hendbollit të Kosovës, kryesisht ato të Superligës, përkundër që qe disa ditë ka filluar afati kalimtar i lojtarëve, nuk ka ndonjë lëvizje të theksuar.

Afati i rregullt kalimtar ka nisur më 1 dhe do të mbetet i hapur deri më 15 korrik 2017.

Por Federata e Hendbollit të Kosovës (FHK) ka bërë të ditur gjithashtu se hendbollistet dhe hendbollistët që marrin statusin e lirë gjatë afatit kalimtar të rregullt kanë të drejt regjistrimi në ekip të ri deri më 15 tetor 2017, ndërsa të shteteve tjera deri në fund të vitit 2017.

XHUDO

Dy të bronzta për Kosovën në Europianin U18

1 Korrik, 2017 @17:20

Xhudistët e KXH Ippon nga Peja vazhdojnë të tregojnë suksese në...

WIMBLEDON 2017

Korriku nis me ‘Wimbledon 2017’

30 Qershor, 2017 @16:50

3-16 korrik 2017! Këto janë datat e Wimbledonit të sivjetëm,...

TAEKWONDO

Kosova në Kampionatin Botëror

29 Qershor, 2017 @12:58

FTK po merr pjesë në Kampionatin Botëror të Taekwondo-së për...

PASQYRA E SHKURTËR: XHIROJA V

BesaFamgas dhe Prishtina - krejt fitore

BOROZANI/D.S./Arkiv

16 Tetor, 2017 @10:05

Dy skuadrat që po mbajnë pikët maksimale në elitën e hendbollit...

PASQYRA E XHIROS IV TË SUPERLIGËS

Besa e pandalshme, +33 ndaj Vëllaznimit

9 Tetor, 2017 @10:12

Kampionia aktuale, Besa FamGas, nuk ka hasur rezistencë as në...

KASTRIOTI-SAMADREXHA

Kastrioti fiton duelin e fundit të javës

4 Tetor, 2017 @8:28

Ndeshja e fundit e javës së tretë të Superligës së Kosovës në...

PËRMBLEDHJE E XHIROS II

Besa e Prishtina, vazhdojnë me fitore

25 Shtator, 2017 @10:14

Kastrioti i Ferizajt e ka fituar ndeshjen më të rëndësishme të...

KUALIFIKIMET PËR EUROPIAN

Hendbollistet nisen për Budapest sot

25 Shtator, 2017 @9:29

Hendbollistet e përfaqësueses së Kosovës të hënën (sot)...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga